Göztepe ile Altay arasında oynanan olaylı derbide Göztepe tribünlerinden sahaya atlayan Mehmet Nihat Aydın isimli şahıs, Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e saldırmış ve kafasında korner bayrağının direğini kırmıştı. Özenç, olaya dair kararını verdi.

Şikayetçi olmadı

Göztepe ile Altay arasında oynanan ve büyük gerginliklere sahne olan maçın ardından gelişmeler sürüyor. Göztepe tribünlerinden sahaya atlayan ve Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e saldıran Mehmet Nihat Aydın gözaltına alınmıştı.

Ajansspor'dan Salim Manav'ın haberine göre, Ozan Evrim Özenç, Aydın hakkında şikayetçi olmadı. Altay kalecisinin "olayların büyümemesi" amacıyla bu kararı aldığı öğrenildi.

"Eli ve ağzı yandı, 9 dişi kırıldı"

Göztepe tribünlerinde fişekle yaralanan taraftarın ağabeyi ise Sabah gazetesine konuştu. Yaralanan Mehmet Çakır'ın ağabeyi Caner Çakır, "İşaret fişeği ağzının içine girmiş. Onu çıkarmaya çalışırken de eli yanmış. Atılan fişek ne yazık ki kardeşimin ağzını parçalamış. Ayrıca sol eli yanmış. Şu an düşündüğü tek şey sağlığına kavuşmak. 

Doktorlar yüzündeki doku kaybının 6 ayda iyileşeceğini söylediler. Kırılan dişlerinin yerine implant takılacak. Kardeşim sporu ve Göztepe'yi çok seviyor ve asla bırakmaz. Sağlığına kavuştuktan sonra yine Göztepe maçına gitmek istiyor" dedi.

Neler yaşanmıştı?

Göztepe - Altay derbisinde büyük olaylar çıkmış ve maç yarıda kalmıştı. Dünya basınında da yankı bulan ve Altay tribününden Göztepe tribününe fırlatılan fişek sonrası bir tanesi ağır olmak üzere 4 Göztepe taraftarı yaralanmıştı.

Bir Göztepe taraftarı ise sahaya girerek Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e saldırmış ve kafasında korner bayrağının direğini kırmıştı.