• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Kadına şiddet

  07.08.2017 08:30
  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Ülkemizde son yıllarda kadına şiddet o kadar artmıştır ki, her gün gazetelerde bir kadın bıçaklanıyor veya öldürülüyor haberleri okuyoruz.

  Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan kızı Sayın Sümeyye Erdoğan Bayraktar devamlı kadın platformlarıyla temas halinde. KADINLARA UYGULANAN ŞİDDET konusunda Sayın Emine Erdoğan ve Sn. Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Sn. Cumhurbaşkanımıza kadın haklarının iyileştirilmesi hususunda baskı yaparak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden kanun çıkarılmasını sağlamaktadırlar.

  Bugün 15 yıldır iktidarda olan AK PARTİ’nin iktidara gelmesinde en büyük etken AK PARTİLİ kadınlardır. Kadınların ev ev giderek halka olumlu dokunuşları olmasa AK Parti iktidar olamaz.

  Ben bunu iddia ediyorum. Özellikle İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te tespit ettim gördüm.

  Kadın bir seçmenin evine rahatlıkla girebilir, erkek ise o eve aile reisi olmaz ise giremez. Hele kadın istemez ise, erkek ne kadar istese adım atamaz. Çünkü o eve gelen insanı misafiri ağırlayan kişi kadınımızdır.

  Günümüz kadını özellikle Karadeniz, İç Anadolu, Marmara ve Egede evin mutlak hâkimi yüzde 90 kadındır.

  AK PARTİ iktidarı ve Tayyip Bey, kadın seçmeni taraftarını sahaya sürünce AK PARTİ iktidar olmuştur.

  Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanını yakından tanıyan önemli isimlerden birisiyle konuşmamızda ona sordum.

  “Siz Cumhurbaşkanına çok yakınsınız, Tayyip Bey, eşine karşı davranışı nedir? Emine Hanımdan korkar mı?” dediğim de.

  “Ahmet Bey sen ne diyorsun? Hem saygı duyar, hem de korkar. Çünkü her zaman çocuklarımın anası Emine Hanım. Çocuklarımı o yetiştirdi. Biz politikayla koştururken o beni ve evi evlatlarımı idare etti. Yetiştirdi, önümüze aş koydu diyerek her zaman saygı ile söz etmiştir. Herhangi bir kadına ne olursa olsun haksızlık yapıldığında hemen kaşları çatılır ve en ağır sözleri söyler Cumhurbaşkanımız” diye yanıt verdi.

   

   

  AYDIN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKKINDA

  Aydın Milli Eğitim Müdürü hakkında Sn. Abdurrahman Öz ile uzun uzun konuştum.

  “Sayın Milli Eğitim Müdürü, Aydın iline tayin edilmeden tüm Aydın AK Parti Milletvekilleri ile gelmiş görüşmüş hepsinin oluru alınmıştır” dedi.

  Abdurrahman Öz anlatıyor…

  “Bak kardeşim Aydın Milli Eğitimde geçmiş yıllarda hep Türkiye birincisi oluyordu ancak son yıllarda çok büyük başarısızlık söz konusu.

  Sen Aydın Eğitimini Birinciliğe taşıyacağını bize söz veriyorsan, biz Ak Parti milletvekilleri ile birlikte olumlu görüş gösteririz. O da bize söz verdi. Biz de tayinini uygun gördük Ahmet Ağabey.”

  Buradan şu ortaya çıkıyor; Aydın iline tayin olan Sayın Aydın İl Müdürü, Sayın Ak Parti Milletvekillerine başarı sözü verdi ise bununda 3 yıl içinde olacağını ifade ettiyse söylenecek söz yok.

  Demek ki Aydın’da görevden aldığı yardımcılarının görevden alınmasında Aydın Ak Parti Milletvekillerinin de ‘zımmi evet’ini almış oluyor.

  Şimdi Aydın Milli Eğitim Müdürünün görevden aldığı bu kişileri eski görevlerine iade etmesi en doğru harekettir. Bu insanların geçmiş başarıları sebebiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mv. görevlerine getirildiği düşünülürse böyle yapılması da en doğru hareket olacaktır.

  ŞİMDİ BENİM TALEBİM

  Sayın Aydın İl Milli Eğitim Müdürü hiç Aydın Lisesi’ne gittiniz mi?

  Burası Aydın iline sayısız Türk büyüğü kazandırmış bilim yuvasıdır.

  Aydın Lisesi’nin bahçesi işgal altındadır, derhal buranın boşaltılmasını istiyoruz. Lütfen bu bahçeye yapılmış sonradan eklemeleri kaldırın. Orası yok öğretmen evi, yok bilmem ne ile işgal edilmiştir.

  Madem Aydın ilinde her öğrenciyle ilgileneceğine söz verdin AK Partili Milletvekillerimize, önce Aydın Lisesi’nin bahçesinden başla da görelim marifetini.

   

   

  Bu yazı toplam 802 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim