Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan yardım kampanyası Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan yardım kampanyası
Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, geçtiğimiz sezon İsmail Kartal ile yakalanan çıkıştan bu yana tribünlerle barışmıştı. İlk 3 senesinde sık sık tepkilere maruz kalan Koç, taraftarla büyük gerilimler yaşamıştı. İyi gidişat nedeniyle bir süredir tepki görmeyen Koç, Galatasaray derbisi sonrası yine taraftarla gerildi.

1 senedir rahattı

Fenerbahçe'de Ali Koç ile taraftarlar arasında Galatasaray derbisi sonrası gerginlik yaşandı. Geçtiğimiz sezon 13 Ocak 2022 tarihinde göreve gelen İsmail Kartal ile yakalanan çıkış ve bu sezon Jorge Jesus ile süren iyi gidiş sayesinde taraftarla arasındaki buzları eriten Başkan Koç, yaklaşık 1 senedir gerginlikten uzaktı.

Başıyla sonu farklı oldu

Ancak dün akşamki Galatasaray hezimeti, Koç'a eski günlerden bir kesit yaşattı. Taraftarlar maçın başında "Ali Koç Başkan, Fenerbahçe şampiyon" tezahüratlarıyla girdiği stadyumdan Koç aleyhine sloganlarla ayrıldı.

Sabah'taki habere göre, maç sonunda Koç'a yakın olan tribünlerden başkana tepkiler yükseldi. Koç bir süre gergin bakışlarla tepkileri izlerken moralinin hayli bozuk olduğu gözlendi.

Gerginliğin artmasına ise polis müdahalesi engel oldu. Güvenlik güçleri, taraftar ile protokol tribünü arasına girerek tansiyonu düşürdü.Koç, yanındakilere hararetli şekilde sitem ederek tribünden ayrıldı.