Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yöneticilik açısından da sağlıklı olmasa gerek. Farz edin ki adam sakatlandı, ne yapacaksınız. Fevkalade bir durum olursa böyle adım da atılabilir ama biz kimliğinden ödün vermeyen bir partiyiz. Kadro değişimini de bir yenilenme olarak gördüğümü daha önce de dile getirmiştim' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Kabinede değişiklik yapılıp yapılmayacağı sorusuna şu şekilde cevap verdi;

8 ay kaldı. 8 ay içinde bu tür bir şey yapmak yöneticilik açısından sağlıklı bir şey olmasa gerek. Olabilir yani hiç belli olmaz. Fevkalade durum olursa bu tür bir adım atılabilir.

‘Altılı Masa’nın 'kabine' formülü: Ne kadar oy o kadar bakanlık ‘Altılı Masa’nın 'kabine' formülü: Ne kadar oy o kadar bakanlık

Bir şey bizim için çok önemli. Kimliğimizden değerlerimizden ödün vermeden değişime açığız. Helalleşme noktasında böyle bir sıkıntı varsa, her an her zaman helalleşmeye açığım.

Küskün arkadaşlarımıza kapımızı açmak suretiyle partimizin içinde değerlendiriyor, değerlendirmeye devam edeceğiz. Şahıslara kırgınlık olabilir ama davaya kırgınlık olmaz.