Her mevsime ve ortama uyum sağlayabiliyor, kadın-erkek herkesin dolabında en az bir-iki tane bulunuyor. Gardırop demirbaşı deyince akla ilk gelen parçalardan jean pantolonları mercek altına aldık ve sezonun popüler modellerini inceledik.

4 askerin şehit olduğu bölgede teröristler mağarada kıskaç altına alındı 4 askerin şehit olduğu bölgede teröristler mağarada kıskaç altına alındı
Zamansızlıkları sayesinde her sezonun vazgeçilmeziolsa da denim pantolonların dönem dönem öne çıkan modelleri oluyor. Örneğin, 2000’li yılların başında skinny pantolonlar altın çağını yaşamıştı. 2010’ların ortalarından itibaren mom jean’lerin dönemi başladı. Şimdi de düz kesimli ya da bol modeller daha gözde. Renkli ve desenlilerse farklılık arayışında olanların radarına girmeye hazırlanıyor. Stilinize ve zevkinize göre sezon trendleri arasından jean seçiminizi yapabilirsiniz... 

Bol (Baggy) jean’ler: Moda sözlüğünde ‘baggy jean’ olarak geçen; bol, salaş pantolonlar bu sezon denim trendlerinde bir numarada. Düşük ya da yüksek belli olabilen baggy jean’lerin, kargo tarzında ya da yırtıklı detaylarla tasarlanmış olanları da mevcut. 2000’ler modasına adını veren Y2K ile iddialı bir dönüş yapan bu jean modelini, özellikle Z kuşağı çok sevdi. Hailey Bieber ve Bella Hadid gibi stiliyle öne çıkan modellerin de tercih ettiği baggy jean’ler, genellikle crop üstler ve sneaker’larla tamamlanarak sportif bir tarz yaratılıyor.

Düz kesimler: Basenden paçaya dümdüz inen jean pantolonlar, en sevdiğimiz mom jean’le yer değiştirmeye aday. Hem daha rahat hem de net duruşu sayesinde gömlek ve topuklu ayakkabılarla iş ortamlarına kolayca uyarlanabilir. İlhamını 90’lı yılların jean kalıplarından alan bu modeli dilerseniz vintage ya da ikinci el ürünler satan mağazalarda da bulabilirsiniz.