Jantsa, KAP'a yaptığı açıklamada artmakta olan elektrik giderlerini düşürmek amacıyla 1,6 milyon dolarlık güneş enerjisi yatırımı yapacağını duyurdu.

Milyonlarca lira zarara uğrattılar: Telefon dolandırıcısı 7 kişiye tutuklama Milyonlarca lira zarara uğrattılar: Telefon dolandırıcısı 7 kişiye tutuklama
Şirketten konuyla ilgili KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimizin artan elektrik giderlerini güneş enerjisinden yararlanarak karşılamak için ilave 2,6 MW lisansız Güneş Enerjisi yatırımı yapılmasına karar verilmiştir. Bu yatırım ve önceki yapılan 1 MW ile yakında devreye alınacak 2,8 MW ile toplam 6,4 MW Güneş Enerjisi gücüne ulaşılacaktır. Artmakta olan elektrik giderimizin yaklaşık %30'luk kısmı bu yatırımlardan karşılanarak elektrik maliyetinin azalmasına yardımcı olacaktır.

Bu yatırım KON-TEK Kontrol Teknolojileri ve Otomasyon San. Tic. A.Ş.'ne 1.628.069 USD karşılığında yaptırılacak olup, 2023 yılı 1. yarısında  tamamlanarak devreye alınması planlanmıştır. Güneş Enerjisi panelleri Aydın Umurlu ve Ortaklar' daki mevcut bina çatılarına yapılacak olup 4.bölge teşviklerinden yararlanacaktır."