• BIST 104.295
 • Altın 163,036
 • Dolar 3,9567
 • Euro 4,6398

  Jantsa iddiaları yalanladı

  13.03.2009 15:23
  Jantsa AŞ İnsan Kaynakları Müdürü İrfan Ürküt, dünyada yaşanan küresel ekonomik krizden bütün firmalar gibi kendilerinin de etkilendiğine işaret ederek, “Krize rağmen Jantsa 600 çalışanı ile üretime devam etmektedir” dedi.
  Jantsa iddiaları yalanladı
  Jantsa iddiaları yalanladı Jantsa iddiaları yalanladı Jantsa iddiaları yalanladı

  Son zamanlarda yerel basında ve kamuoyunda “Jantsa 700 kişiyi işten çıkarmış, Jantsa kapanıyor” şeklinde asılsız ve gerçeği yansıtmayan haberlerin yer aldığına işaret eden İrfan Ürküt, çıkarılan dedikodular ile 30 yılını doldurmuş, sürekli kendini yenileyen, geliştiren ve hızla büyüyen dünya devi olmuş bir firmaya zarar verilmek istendiğini iddia etti. Gerçeği yansıtmayan dedikoduları hayretle ve üzüntüyle izlemekte olduklarını belirten Ürküt, “Dünyada yaşanan küresel ekonomik krizden bütün firmaların etkilendiği gibi Şirketimiz de etkilenmiştir. Krize rağmen Jantsa 600 çalışanı ile üretime devam etmektedir. Bu çerçevede firmamızın da bir takım tedbirleri alma zorunluluğu doğmuştur. Bu nedenle işçilerimizin de üye olduğu İşyerimizde yetkili olan Birleşik Metal-İş Sendikasıyla mutabık kalarak 150 işçimizin hizmet akitlerini Ekim ve Kasım 2008 aylarında; yasalardan ve kanunlardan doğan bütün haklarını ödeyerek feshettik” diye konuştu.
  Jantsa ve çalışanlarının bir bütün ve bir aile olduğunu savunan Ürküt, “İşçilerimizle işten ayrılırken yaptığımız toplantıda piyasalar hareketlendiğinde tekrar ve ilk olarak kendileriyle çalışmaya başlayacağımızı da belirttik. Şu günlerde tarım sektöründe bir hareketlenme başlamıştır. Mayıs ayından itibaren sipariş ve iş durumuna bağlı olarak kademeli olarak daha önce işten çıkardığımız işçilerimiz tekrar istihdam edilmeye başlanacaktır. Bununla ilgili daha önce işten çıkardığımız işçilerimize birer mektup göndererek bilgilendirme yapılmıştır. Şirketimizle ilgili asılsız ve gerçeği yansıtmayan dedikodular nedeniyle böyle bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim