• BIST 110.179
 • Altın 155,916
 • Dolar 3,8576
 • Euro 4,5431

  İzmir'de Kılıçdaroğlu coşkusu

  08.12.2010 14:46
  ‘CHP'nin halka ulaşma yolu, Kılıçdaroğlu’ pankartıyla karşılandı
  İzmirde Kılıçdaroğlu coşkusu
  İzmir'de Kılıçdaroğlu coşkusu İzmir'de Kılıçdaroğlu coşkusu İzmir'de Kılıçdaroğlu coşkusu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de "CHP'nin halka ulaşma yolu, Kılıçdaroğlu", " Demokrasinin kalesiyiz çünkü İzmir'iz" yazılı pankartlarla karşılandı. Kılıçdaroğlu'nun ön camından partilileri selamladığı otobüsten, kurultay için stüdyoya girerek seslendirdiği şarkı çalındı. İzdiham sırasında bir yankesicinin CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in cebinden aldığı paralar, olayı gören koruma görevlisinin müdahalesiyle yere saçıldı.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf, sanayici, işadamları, meslek örgütleri ile toplantılar yapmak için geldiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda yüzlerce partili tarafından coşkuyla karşıladı. VIP önünü dolduran partililer ellerinde üzerinde "CHP'nin halka ulaşma yolu, Kılıçdaroğlu", " Demokrasinin kalesiyiz çünkü İzmir'iz" yazılı pankartlar açtı.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, partililere selam verirken Bucalı işçiler, “Başkan Buca'ya sahip çık. Taşeron Buca'dan defol” diye bağırdı. Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak'ın fotoğrafını taşıyan pankartta, CHP liderinin soyadının "Kılıçtaroğlu" diye yazılması dikkat çekti. Konak Belediyesi havalimanındaki partililere ücretsiz kahve, çay, meyve suyu ve su dağıttı.
  CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav'a yakınlığıyla bilinen İzmir Milletvekili Abdürrezzak Erten, partilileri selamladı ancak selamına sadece Karabağlar ilçe örgütü karşılık verdi.

  ŞENER'E ALKIŞ
  WikiLeaks belgelerinde geçen yolsuzluklar nedeniyle istifa eden bakanın kendisi olduğunu söyleyen Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Kılıçdaroğlu'ndan 15 dakika önce İstanbul'dan geldi. Havalimanından ayrılırken CHP'lilere selam verdi, partililer de onu alkışladı.
  Tüm İzmir milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, belediye başkanlarının yanısıra ilçe örgütlerinin karşıladığı Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları Gürsel Tekin ve Umut Oran'la geldiği İzmir'de partilileri selamladı. Partililer, Kılıçdaroğlu'nun bindiği otobüsün etrafını sarınca otobüsten "Sakin olun" anonsu yapıldı.

  YANKESİCİ YAKALANDI
  Yaşanan izdiham sırasında yere 200 lira bankonotların çoğunlukta olduğu paralar saçıldı. Paraların CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e ait olduğu, yankesicinin cebinden paraları çektiği sırada korumasının eline vurmasıyla yere düşürdüğü ortaya çıktı. Yankesici ise güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.
  CHP lideri Kılıçdaroğlu, otobüsün ön camından önce partilileri sonra vatandaşı selamladı. Otobüsten Kılıçdaroğlu'nun kurultay için stüdyoya girerek seslendirdiği Aşık Mahsuni'nin "Sarı saçlı mavi gözlüm" şarkısı da çalındı. Havalimanından ayrılan Kılıçdaroğlu'nun yollarına Gaziemir'de gül döküldü.

  AĞZINI TEMİZLE

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Kültürpark'a geldi, İZFAŞ binasında bir süre dinlenen Kılıçdaroğlu, Kültürpark'a araç girişi yasak olduğu için akülü arabayla İsmet İnönü Kültür Merkezi'ne geçti. Kılıçdaroğlu partililer tarafından, davullarla karşılandı. CHP lideri 800 kişilik salonda yer kalmayınca sahneye oturmak zorunda kalan partili ve vatandaşlara yaptığı konuşmada, “CHP"in adı Wiki CHP olsun” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, “CHP'den Sayın Başbakan'ın söz etmesi için önce ağzını temizlemesi lazım” yanıtını verdi.

  Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Bizim partimizin kurucuları, liderleri belli. Mustafa Kemal'den başlıyor. İsmet İnönü ve Deniz Baykal'la sürüyor. Biz kendi ismimizle, geçmişimizle, sicilimizle onur duyan bir partiyiz. Her yerde bunu onurla söyleriz. Bize kimse "adaletten kaçanlar partisi' demedi. Ama AKP adaletten kaçanlar partisi. AKP "ağlatanlar ve kandıranlar partisi' diyorum. Milleti aldatıyor, kandırıyor. Verdiği sözün arkasında durmuyor. Acil eylem planını ilk açıkladıklarında "işsizlik sorunu çözeriz' demediler mi, çözüldü mü? Bu partiye güvenmeyeceksiniz. Dışı allanıp pullanıp içi felaket olan bir parti. Belgeye Başbakan yanıt verdi mi? Veremez. Seninle ilgili belge, çık adam gibi cevap ver. Çünkü senin sicilin temiz değil. Bu ülkeyi yönetecek bir zatın geçmişinin temiz olması lazım. Geçmişi temiz olmayanlar ülkeyi yönetirlerse, yolunu bulanlar partisi gibi olur. Onlar ülkeyi sağlıklı yönetmek için değil, kendi yandaşlarını ve kendilerini zengin etmek için varlar. Biz bu ülkeyi çok daha güzel yöneteceğiz. Bizim felsefemizde vatandaşa hesap vermek, boynumuzun borcudur. Kim ne sorarsa sorsun kıvırmayacağız hesap vereceğiz.”

  COPLU DEMOKRASİ
  CHP lideri, polisten dayak yiyen öğrenciler hatırlatarak, AK Parti demokrasinin "coplu demokrasi" olduğunu söyledi. Üniversite öğrencilerinin başına gelenleri herkesin gördüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, “Dertlerini Başbakan'a anlatacaklarmış. Coplar, tekmeler, biber gazları. Buna demokrasi diyorlar. Coplu demokrasi. AKP demokrasisi diyorlar buna. Her örgüt öğrenci yasal hakkını kullanıp protesto da edebilir. Madem ki demokrasi var eleştirilere göğüs gereceğiz. Bizim veremeyeceğimiz hesabımız yok. Bizi AKP'den ayıran temel nokta budur. Olayları çarpıtıyorlar. Farklı söylüyorlar” dedi.

  Ak Parti'nin kendi yandaş medyasını oluşturduğu görüşünü savunan Kılıçdaroğlu, “Asla ve asla Başbakan'ın eleştirilmediği ne söylerse hepsinin manşetlere taşındığı bir medya. Onların görevi muhalefeti eleştirmek. Bizim iktidarımızda yandaş besleme medya olmayacak. Özgür olacak besleme olmayacak” diye konuştu.

  BİZİM BELGELERİMİZ SAĞLAM
  Kılıçdaroğlu, sekiz bankada hesabı olduğuna dair belge isteyen Başkakan Erdoğan'a, “Bizim belgelerimiz sağlam belgelerdir ama Başbakan bunlara yanaşamaz. Korkar, cesaret edemez” dedi.

  Konuşması sırasında Başbakan Erdoğan'ın, bayram namazı kıldığı Süleymaniye Camii'in adını "Selimiye Camii" olarak söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Bayram namazını nerede kıldı? Selimiye Camii'nde. Kendisine bir soru sorduk Selimiye Camii'ni açtın, yapılmayan işlerin parasını ödedin. Orada namaz kılarken kul hakkı yiyenlerin olduğunu sen hiç düşündün mü? Başbakansın bir sor bakalım. Hangi gerekçe ile böyle yapıldı araştır. Araştıramaz çünkü yiyenler de yandaşlar. Her olayın üzerine gideceğiz ki AKP'yi bulunduğu yerden demokratik yollardan aşağı indireceğiz.”

  BASKI ARTTIKÇA GİDİŞLERİNİN YOLU HIZLANACAK
  CHP lideri Kılıçdaroğlu, iktidarın baskı kurup şiddet uyguladığı görüşünü savunarak, “İstedikleri kadar şiddet uygulasınlar baskı arttıkça gidişlerinin yolu hızlanacaktır. Her şeyi soracağız, her şeyin hesabını soracağız. O zaman ülkeyi aydınlığa taşıyacağız. Güçlerimizi birleştirmekten bahsediyoruz. Güçleri birleştirmek bütün yurtseverlerin, ülkenin iyi yönetilmesi isteyenlerin, onurlu bir ülke kurmanın yarınlara bakarken gelecek kaygısı taşımamanın yolu beraber olmak ve güçleri birleştirmektir” diye konuştu.

  ÇOĞU İŞADAMI VE PROFESÖR 41 KİŞİ CHP ROZETİ TAKTI

  Kemal Kılıçdaroğlu, İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde yaptığı konuşmanın ardından CHP'ye üye olan 41 kişiye parti rozeti taktı. Kılıçdaroğlu, il başkanlarının performansını üye kayıtlarına göre ölçtüklerini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun parti rozeti taktığı kişiler şunlar:
  Dokuz Eylül Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Emin Alıcı, Prof.Dr. Nedim Çakır, Prof.Dr. Sedef Gidener, Prof.Dr. Mustafa Kaymakçı, Prof.Dr. Harun Raşit Uysal, Prof.Dr. Ali Şen, Prof.Dr. Yaşar Uysal, Prof.Dr. Semih Şenin, Prof.Dr. Dilek Güldal, Dr. Ahmet Altındağ, Yrd.Doç.Dr. Engin Önen, Prof.Dr. Semra Koçtürk, Prof.Dr. Alp Ergör, Doç.Dr. Sahbal Aras, Doç.Dr. Sema Semin, İzmir Ticaret Odası meclis üyelerinden Doğan Albak, İsmail Akdemir, Salih Özçiftçi, Cihangir Lupiç, Haluk Meriç, Pınar Yurdun, Hakan Bulgun, Levent Ünsal, Müjdat Uyar, Muhittin Coşkuner, Talip Yenilmez, Cengiz Yavaş, Erdal Tütüncüoğlu, Avukat Cemal Doğru, emekli albay Cevat Yavuz, İzmir Barosu eski Başkanı Özdemir Sökmen, Avukat Ulvi Puğ, SHP eski İl Başkanı Mustafa Korkmaz, Ev Pansiyoncuları Derneği Genel Başkanı Tülin Baştak, ihracatçı Ramazan Abay, İç Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Hakkı Soyer, Selahattin Özer, İbrahim Yıldız, muhtarlar Mesut Toptaş, Nebahat Duran, İbrahim Vural.
  DHA

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim