CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İstanbul'a giderek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek veren Tunç Soyer'e sitem etti. Tugay "Dünden beridir içim acıyor. Ben burada belediye başkan adayıyken kendi adıma değil CHP adına, benim gibi düşünen siyasetçiler adına yarışıyorum. Ama burada bir gün bir dakika yanımda durmayan bir belediye başkanımız başka şehirde başkaları için çalışıyor." dedi.

AK Parti'den CHP'ye geçen belediyede yeni detaylar: Prizlerin altında böcek ve kamera çıktı AK Parti'den CHP'ye geçen belediyede yeni detaylar: Prizlerin altında böcek ve kamera çıktı

İZMİR'DE TUGAY VE SOYER KAVGASI

İzmir'de CHP karıştı! Cemil Tugay Tunç Soyer'e sitem etti: Yanımda 1 dakika durmadı... - Resim : 1
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay

İzmir'deki Tunceliler Kültür, Dayanışma ve Doğa Derneği ile bir araya gelen CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İstanbul'a giderek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek veren Tunç Soyer hakkında konuştu. Tugay şunları söyledi:

"İzmir’de AKP’nin seçimi kazanacağını söylüyorlar. Bu mümkün değil. İzmirliler buna izin vermez. Biz bunları konuşurken Kastamonu’nda, Uşak’ta, Manisa’da, Amasya’da Türkiye’nin bir sürü yerinde kazanıyoruz. Bizim dost bildiğimiz bazı insanlar inanılmaz haksızca cümleler kuruyorlar. Bunu yapmasınlar. Pir Sultan Abdal’ın bir sözü var; Dostun hakkını gül yaralıyor. Bunu kabul etmiyorum, buna itirazım var.

'DÜNDEN BERİ İÇİM ACIYOR'

"Burada AKP’ye kazandırmak için çalışan herkese itirazım var. İnsanlarımız ve ülke bu haldeyken, her şeyin sebebi bu adamlarken bunlara prim veren herkese çok şaşırıyor ve üzülüyorum. Bunu yapmayın, bunu yapmamalılar. Dünden beridir içim acıyor. Ben burada belediye başkan adayıyken kendi adıma değil CHP adına, benim gibi düşünen siyasetçiler adına yarışıyorum. Ama burada bir gün bir dakika yanımda durmayan bir belediye başkanımız başka şehirde başkaları için çalışıyorlar.''

'HAK EDEREK GELDİM'

İzmir'de CHP karıştı! Cemil Tugay Tunç Soyer'e sitem etti: Yanımda 1 dakika durmadı... - Resim : 2

Toplantıda konuşan Tugay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını hak ettiğini belirterek, partisinin yanında bulunması çağrısı yaptı:

"Ben ailemde ve sülalemde ilk doktorum. Biz özel okullarda okumadık, hiçbir yerde özel muamele görmedik. Pazarlarda pazarcılık yaparak fırsat bulabildiğim her yerde çalışarak büyüdük. Hiçbir gün onursuz bir davranışın içinde olmadım. Kimsenin bir kuruşunda gözüm olmadı. Bugüne kadar nereye geldiysem emeğimle, çalışarak ve hak ederek geldim. Bugünlerde huzurlarınızda belediye başkan adayıysam eğer bir hak etmişliğim, çalıştığım için varımdır."

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Gaziosmanpaşa’da yaşam merkezi açtı.

İmamoğlu’na yeniden aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de eşlik etti. Soyer, İmamoğlu için oy istedi “Ona sahip çıkma sırası bizde” dedi.

İmamoğlu da konuşmasında Soyer’in İstanbul’da kendisiyle beraber çalışacağını söyledi, “Biz, beş yıl boyunca Tunç Bey gibi, 11 büyükşehir belediye başkanı arkadaşımızla kader birliği yaptık. Omuz omuza olduk. Güzel işler yaptık. Eksiklerimiz olabilir. Ama biz, birikimlerimizle yan yana olmaya, omuz omuza olmaya devam edeceğiz. Bizim birliğimizi, bizim dostluğumuzu, bizim kardeşliğimizi kimse bozamaz. Yolumuz bir bütündür” diye konuştu.