Konuyla ilgili yapılan KAP açıklaması şöyle:

"Ülkemizde ve uluslararası alanda yenilenebilir enerji üretimi, sürdürülebilir, çevreci, etkin ve ekonomik olması nedeniyle tercih edilir bir konuma gelmiştir. Bu gelişmeler ışığında Şirketimizin %85,44 oranla bağlı ortaklığı İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından İzmir ili Aliağa ilçesinde 2,06 MWe kurulu güce sahip ekonomik katma değer yaratmayı amaçlayan, teknik ve çevre standartlarına uygun olarak elektrik üretmek amacıyla yaklaşık 2.000.000 USD değerinde Çatı üzeri Güneş Enerji Santrali yatırımı yapılmasına ve yatırımın en kısa sürede tamamlanmasına karar verilmiştir. 

Ayrıca Manisa ilinde yenilenebilir enerji üretimi alanında 147 MWe üretim hacmine sahip arazi üzerine, 24,1 MWe kurulu gücünde yaklaşık 30.000.000 USD değerinde fotovoltaik paneller yardımıyla güneş enerjisinden elektrik üretimi yapmak üzere yatırım yapılması planlanmaktadır.  

Konu ile ilgili gelişmeler ayrıca kamuoyuyla paylaşılacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çeviri metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."