CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik açıklamaları nedeniyle partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilen İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ı makamında kabul etti. Çıkışta açıklama yapan Oral, "Yapılan o spekülasyona, yanlış anlamalara, bilgi kirliliğine ait değerlendirmede bulunduk" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 'Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı' başvuruları başladı Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 'Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı' başvuruları başladı
İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, 2 hafta önce 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağına yönelik, "Kılıçdaroğlu'nun Alevi olması benim açımdan bir engel değil. Ama Türk toplumu açısından, yani 'Sünni' diyeceğimiz daha Müslüman kesim tarafında bu bir endişedir. Bu, oy verilmemesi gereken bir problemdir" açıklamasını yaptı.

Gelen tepkiler üzerine partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilen Oral, bugün Kılıçdaroğlu'nu parti genel merkezinde ziyaret etti. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından basın mensupların açıklamada bulunan Oral, "Sayın genel başkandan dün randevu istemiştim. Çok naziktiler. Sağ olsunlar bugüne randevu verdi. Geldim. Yapılan o spekülasyona, yanlış anlamalara, bilgi kirliliğine ait değerlendirmede bulunduk. Çok zevkli, keyifli, çok güzel bir karşılama oldu. Nezaketen çok değerliydi. Ben, ağırlaması ve gösterdiği nezaket için kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

'KİMİ ADAY GÖSTERİRLERSE ONUNLA OLACAĞIZ'