İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde 6’lı masa 11’inci kez bir araya geldi. 9 saat süren toplantının ardından yine aday çıkmazken 13 Şubat tarihinde Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan toplantıda ismin kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu sözlerinin ardından: Cihan Paçacı, İYİ Parti'deki görevinden istifa etti Kılıçdaroğlu sözlerinin ardından: Cihan Paçacı, İYİ Parti'deki görevinden istifa etti

CİHAN PAÇACI KRİZİ DAMGA VURDU

Ancak 6’lı masanın toplantısından daha çok yaşanan Cihan Paçacı krizi damga vurdu.  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, bir gazeteye verdiği demeçte, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin iki ihtimalin olduğunu belirterek, "Ya Kemal Bey bu itiraza karşı yeni bir aday önerir ya da kendisinde diretir" dedi. İkincisinin daha olası olduğunu belirten Paçacı, "O zaman ne olur?" sorusuna, "Altılı Masa bir deklarasyon yayınlayabilir ve çoklu adayla çıkar, İYİ Parti de kendi adayını çıkarabilir" cevabını verdi. Bu sözler sonrasında ortalık adeta karıştı. CHP’liler İYİ Parti’ye tepki gösterirken Paçacı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

AK Parti ve MHP, Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ye başvuracak AK Parti ve MHP, Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ye başvuracak

AYTUN ÇIRAY'DAN 'YENİ KRİZLER OLABİLİR' SİNYALİ

Partisinde yaşanan krize ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, yeni krizlerin yaşanabileceğini sinyalini verdi. Çıray, "Bir ay sonra aday açıklandığında benzeri bir krizin yaşanmayacağını kimse garanti edemez." açıklamasında bulundu.