banner83

IYI Oldu İyi

Oğuz Türklerinin Kayı boyunun sancağında eski Türkçe ile yazılan ve Kayı anlamına gelen IYI yeni kurulan İYİ partinin sembolü oldu.

Parti Başkanı Meral Akşener ilk ziyaretini Türklerin Anadolu'ya giriş yaptığı AHLAT'a yaptı.

Bakıldığında merkez partisi adayı olma hedefi ile ortaya çıkan Sayın Akşener maalesef verdiği mesajlarla merkezin değil, milliyetçilerin adresi olacağı noktasında bir çizgi çiziyor. Ben bunu kasıtlı olarak yaptığına inanmıyorum. Eğer Türkiye'yi yönetmeye adaysanız yol arkadaşlarınızın da vizyona sahip, fikirleri ile sizi doğru yönlendirebilecek kişilerden oluşması ve attığı adımların toplumda karşılık bulması gerekir.

Az çok mürekkep yalamış herkes Akşener'in bilerek ya da bilmeyerek MHP’nin gittiği yoldan gittiğini görebilir. Bu durumda zaten köklü bir geçmişi olan MHP varken Akşener'e gidecek oylar sadece MHP'nin küskün seçmenlerin oyları olacaktır.

Zira şu ana kadar İyi partinin attığı adımlara bakıldığında ne Türkiye'nin ne de merkez sağın partisi olma beklentisine cevap olamamıştır bizden söylemesi…

SİYASİ NEZAKET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan; Cumhurbaşkanı Erdoğan şeddeli diktatördür...

Ak Parti Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ; faşist diktatör diyen terbiyesizdir, seviyesizdir, ahlaksızdır, edepsizdir, akıl yoksunudur

Beyler; siyasi nezaket kurallarını aşmayalım...

Herkes sinirlerine hâkim olsun, olamıyorsa devlet yönetimine talip olmasın, devlet duygularınızla hareket edeceğiniz bir kurum değildir. Bu millet; öfkeli insanları değil ERDEMLİ insanları yaşatır.

ABD’de Arjantinli Öğrencilere Saldırı

1 Kasım 2017 tarihinde New York’da bir terör saldırısı oluyor ve ardından yeni güvenlik paketi tedbirleri uygulanacağı ve bu yasa kapsamında ABD'nin yer ve zaman sınırlaması olmaksızın güya kendi ülkesini korumak adına istediği yeri, istediği zaman vurabilmesi için Senatodan yetki isteniyor. TRUMP'ın senatodan istediği bu yetki son New York saldırısı sebebi ile kendisine veriliyor.

Buraya kadar her şey normal, peki normal olmaya nedir?

Normal olmayan şey...

1-Eğer ABD kontrolünde yapılan bir saldırı olmasaydı, saldırı sonrası saldırıyı gerçekleştiren Özbek asıllı saldırganın yedi sülalesi araştırılır, onlarca gözaltı olurdu ve fakat saldırıdan bir kaç saat sonra New York valisi bu saldırının yalnız kurt olarak adlandırılan tek adam saldırısı olduğunu söylenip dosyanın kapanmasını sağlıyor.

2- Eğer ABD kontrolünde yapılan bir saldırı olmasaydı, DAEŞ adına hareket ettiğini söyleyen saldırgan saldırı sonrası hemen ellerini kaldırıp teslim olmazdı. Bu tarz saldırılarda genelde saldırgan ölü olarak ele geçirilebilir.

3- Eğer ABD kontrolünde yapılan bir saldırı olmasaydı, bu saldırıda ölenler ABD vatandaşı olurdu ama olaya bakıldığında 300 milyon ABD vatandaşının yaşadığı ABD de saldırıda ölenler Arjantinli ve Belçikalı öğrenciler. Sizce de manidar değil mi?

Artık iç ve dış politikada söz sahibi olmak adına devletler kendi istihbarat teşkilatlarına eylemler yaptırarak, icraatlarını ve yönetimlerini meşrulaştırma çabaları alışılagelmiş bir politik yol halini almaya başladı. Bu işin öncüsü olan ABD yine kendi ülkesinde, bu sefer ülkesinde turist olarak bulunan başka ülke vatandaşlarına yönelik bu eylemi gerçekleştirdi.

Maide 32; Kim masum bir cana kıyarsa sanki bütün insanlığa kıymış gibidir.

Hal böyle iken dünyada hiç bir politika ya da iktidar masum bir insanın canından daha kıymetli değildir.

Herkesin birbirinin yaşam hakkına saygı duyduğu bir dünyada yaşamak dileğiyle...

Saygı ve hoşgörü dolu bir hafta diliyorum..

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

banner102