• BIST 107.580
 • Altın 153,004
 • Dolar 3,7219
 • Euro 4,3756

  'İyi okul iyi mezun'projesi

  04.06.2009 11:50
  Nazilli 50. Yıl Ticaret Meslek Lisesi’nde hazırlanan “İyi Okul İyi Mezun” projesi kapsamında Almanya’ya giden öğrenciler yurda döndü.
  İyi okul iyi mezunprojesi
  'İyi okul iyi mezun'projesi 'İyi okul iyi mezun'projesi 'İyi okul iyi mezun'projesi

  “İyi Okul İyi Mezun” başlığı altında Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projeleri kapsamında Ticaret Meslek Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan ve yürütülen proje kapsamında 16 kişilik proje grubu ziyaretlerini gerçekleştirerek Türkiye"ye döndü. Nazilli Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Okul Müdürü Kadir Aksoy, Nazilli Ticaret Odası Genel Sekreteri Eray Taka ve Proje Koordinatörü ve Okul idarecisi Ömer Kılınç tarafından ziyaret dönüşü bir basın toplantısı düzenlendi ve proje hakkında bilgi verildi.
  Proje hakkında bilgiler veren proje koordinatörü Ömer Kılınç, “Başta kendi okulumuz, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Nazilli Ticaret Odası olmak üzere Nazilli içinden üç, dışından ise Mardin Ticaret Meslek Lisesi ve İstanbul Halkalı Ticaret Meslek Lisesi olmak üzere toplam beş ortak kurumun yer aldığı projemiz Türkiye"deki en geniş katılımcı ve ortak profiline sahip VETPRO türü projelerden birisidir” dedi.
  Nazilli 50. Yıl Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Kadir Aksoy da, “Ziyaret ettiğimiz ve Ticaret Meslek Liselerinin muadili olan okullarda idareciler, öğretmenler ve öğrencilerle görüştük. Okul öğretmenlerinin ve bütün proje ekibinin proje ortağımız olan okullarda derslere girdik. Okul öğrencileri ile görüştük. Ve bütün fiziksel ve diğer eğitim ortamlarını inceledik. Ziyaret ettiğimiz okullarda yapılan toplantı ve sunumlarla kendi okullarımızda karşılaşmış olduğumuz sorunlar ve konularla ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Almanya"daki okullardan kendi okulumuza yönelik olarak faydalı uygulamalar üzerinde de durduk. Tespit ettiğimiz bu hususları okulumuzda öğretmenler kurulunda değerlendireceğiz. Elde ettiğimiz bilgi ve tecrübelerimizi okul öğretmenlerine ve diğer kuruluşlara aktaracağız. Ayrıca Almanya"da kaldığımız süre içerinde kültürel gezilerde de bulunduk” diye konuştu.
  Aynı zamanda projede de yer alan Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan ise, şunları söyledi: “Ziyaret süresince Almanya"nın Kuzey Ren West falya Eyaletinde 6 civarında okul ve kurum ziyaret ettik ve çok faydalı görüşmeler yaptık. Eğitim sistemi ve okulların kalitelerinin artırılması ve Almanya"daki okulların ve Milli Eğitimin işleyişi hususunda incelemelerde bulunduk. Okulları gezdik, derslere girdik ve yetkililerle görüş alışverişinde bulunduk. Ayrıca ben Herne Milli Eğitim Müdürlüğünü proje ekibiyle birlikte ziyaret ettim ve Müdire Anette Panhans ve bir Türk öğretmenin Almanya"nın milli eğitiminin işleyişi konusunda yaptıkları sunum ve bilgilendirmeyi çok faydalı buldum. Sunum sonrası yaptığımız toplantıda çok yararlı bir görüş alışverişinde bulunduk. Aynı zamanda kendisine Nazilli ve Aydın"ı tanıtan hediyelerimizi ve teşekkür belgemizi takdim ettim. Gittiğimiz her okulda artık Türk öğretmenlerin olduğunu artık Türk öğrencilerin de okullarda uyum sorunlarını atlatarak ciddi başarılar elde ettiklerini gururla müşahede ettim”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim