İtalya’daki Marmolada Dağı’nda buzul parçasının kopması sonucu meydana gelen çığ felaketinde 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşılmasıyla ölü sayısı 9'a çıktı. Kayıp durumdakiler için arama çalışmaları devam ediyor.

Tasarı Kongrede: ABD askeri Suudi Arabistan ve BAE'den çekiliyor Tasarı Kongrede: ABD askeri Suudi Arabistan ve BAE'den çekiliyor
İtalya'nın Trentino ve Veneto bölgeleri arasında yer alan Alp Dağları’nın bir bölümünü oluşturan Dolomit Dağları’nın en yüksek noktası Marmolada'da 3 Temmuz'da buzul parçasının kopması sonucu çığ felaketi meydana gelmişti.

Bölgede devam eden arama kurtarma çalışmalarında 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Trento Bölge Başkanı Maurizio Fugatti, "Teyit edilen kurbanların sayısı 9'a yükseldi.

4'ü kimliği aile üyeleri tarafından teşhis edildi. 5'inin kimliği tespit edilemedi. Toplam 7 yaralı var" ifadelerini kullandı. Yaralıların hastanelerde olduğunu belirten Fugatti, halen kayıp durumda olanların bulunması amacıyla hava araçları kullanılarak yürütülen çalışmaların devam ettiğini aktardı.