Twitter hesap banlama koşullarını zorlaştırıyor Twitter hesap banlama koşullarını zorlaştırıyor
2019 yılının sonlarına doğru ortaya çıkan ve 2020, 2021 yıllarını kabusa çeviren COVID-19 virüsü, artık iyiden iyiye etkisini yitirmiş durumda. Neredeyse sıradan bir grip gibi algılanmaya başlanan bir zamanların kabusunun, 2 yıl boyunca dünya ekonomilerine verdiği tahribatın ise uzun yıllar telafi edilmesi zor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz yıl birçok büyük firma, bahsettiğimiz bu ekonomik krizin etkileri yüzünden oldukça sıkıntılı süreçlerden geçmiş ve neticede sayısı yüzbinleri bulan insan işsiz kalmıştı.

Facebook, Amazon, Google gibi teknoloji devleri binlerce çalışanıyla yollarını ayırma kararı verirken, bu sürecin 2023 yılında sona ereceği umut ediliyordu. Ancak Amerikalı teknoloji devi Microsoft’tan gelen haber, 2023’ün de pek iç açıcı geçmeyeceğini gösteriyor.

Şirkete yakın kaynaklar tarafından servis edilen son bilgilere göre, kısa bir zaman içerisinde Microsoft yaklaşık 11.000 çalışanı ile yollarını ayıracak. Dünya genelinde 200.000’den fazla çalışanı bulunan şirket, bu hamleyle çalışanı sayısını neredeyse %5 oranında azaltmış olacak. Aslında Microsoft’un pandemi döneminde neredeyse 60.000 kişiyi bulan işe alımları neticesinde, çalışan sayısının bir hayli arttığı ve uzun süre yeni büyük ölçekli işe alım programının devreye alınmayacağı düşünülüyordu. Ancak işe alım olmaz beklentisi varken, işten çıkarma haberlerinin gündeme gelmesi, 2023 yılının da çok büyük beklentilere ev sahipliği yapmadığını gösteriyor olabilir.