Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan milyonlarca memuru sevindiren açıklamayı yaptı. Işıkhan memur ve emekli maaşlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını belirten Işıkhan "Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz." dedi.

2024 OCAK EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 33 BİN LİRA MI?

Memurlara 2024'ün ocak ayında zam yapılacak. Milyonlarca memur maaşlarının ne kadar olacağını şimdiden merak ediyor.  Ankara'da açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan, "Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024'te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50'ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır." dedi.

Yurtdışından Telefon Getirenler Yandı: Dev Zam! Yurtdışından Telefon Getirenler Yandı: Dev Zam!

2024 MEMUR MAAŞINA YÜZDE 50 ZAM MI YAPILACAK?

Tahminlere göre memur maaşlarına yüzde 50'ye yakın bir zam yapılması bekleniyor. Bu duurmda en düşük memur maaşının da 33 bin TL seviyesine çıkması bekleniyor. Bilindiği üzere Temmuz ayında en düşük memur maaşı 22 bin TL olmuştu.