• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  İşte o gizemli şarkı

  30.06.2009 13:47
  Tıklama rekorları kıran gizemli şarkı
  İşte o gizemli şarkı
  İşte o gizemli şarkı İşte o gizemli şarkı İşte o gizemli şarkı

  Michael Jackson'ın birkaç yıl önce seslendirdiği öne sürülen 'Allah'ın isimlerinin sıralandığı "Give To Allah" adlı şarkı, son 3 günden bu yana tıklama rekorları kırıyor.

  İşte Michael Jackson'ın gizemli şarkısı

  Bir döneme damgasını vuran pop yıldızı Michael Jackson'ın hayatını kaybetmesinin ardından ünlü sanatçının birçok klibi, video paylaşım sitelerinde tıklanma rekoru kırdı.

  Youtube'daki Jackson'ın “Dangerous” klibi birkaç içinde milyonlarca kez tıklanarak 16 milyondan fazla izlenirken, “They Don't Care About Us” ve “Thriller” isimli şarkıları ise yaklaşık 8 milyonu geçti.

  Başta google ve yahoo olmak üzere birçok internet sitesinin video paylaşım bölümlerinde de Michael Jackson'ın klipleri zirveye oturdu. Arama motorlarında sanatçının son görüntüleri ve ölümüne ilişkin haberler tıklanma rekorları kırarken, bazı internet siteleri de Michael Jackson için özel sayfalar oluşturdu.

  Michael Jackson'IN MÜSLÜMAN OLDUĞU İDDİASI

  İnternet sitelerinde en çok okunan haberlerin başında ise Michael Jackson'ın bir süre önce Müslüman olduğu ve cenazesinin İslami esaslara göre defnedileceği iddiaları yer alırken, Jackson'ın birkaç yıl önce seslendirdiği öne sürelen “Allah'ın isimlerinin sıralandığı” bir şarkı da tıklanma rekorları kırıyor.

  Söz konusu haberlerde ünlü popçunun yakın çevresine dayandırılarak son yıllarda yaşadığı olaylardan sıyrılmak için insanlardan uzak yaşadığı, huzuru bulabilmek için İslam dinini seçtiği iddialarına yer veriliyor.

  “Give thanks to Allah” (Allah'a şükret) adındaki şarkının Michael Jackson tarafından seslendirilip seslendirilmediği bilinmiyor, ancak şarkıyı internetten dinleyen çok sayıda Müslüman yazdıkları mesajlarla ünlü yıldıza hayranlıklarını dile getiriyor.

  Daha önce ABD basınında Michael Jackson'ın Los Angeles'ta bir imamın huzurunda düzenlenen törenle Müslüman olduğu haberleri yer alırken, kardeşi Jemaine Jackson da 1989 yılında dinini değiştirerek Müslüman olmuştu.

  İnternette dolaşan ve Michael Jackson'ın seslendirdiği iddia edilen, verdikleri için Allah'a şükretmeyi öğütleyen şarkının orijinal İngilizce sözleri ve çevirisi şöyle:

  Give thanks to Allah

  Give thanks to Allah,

  for the moon and the stars

  prays in all day full,

  what is and what was

  take hold of your iman

  don't give in to shaitan

  oh you who believe please give thanks to Allah.

  Allahu Ghefor Allahu Rahim Allahu yuhibo el Mohsinin,

  hua Khalikhone hua Razikhone whahoa ala kolli sheiin khadir

  Allah is Ghefor Allah is Rahim Allah is the one who loves

  the Mohsinin, he is a creater, he is a sustainer and he is

  the one who has power over all.


  Allah'a şükret

  Allah'a şükret

  ay ve yıldızlar için

  ....

  şeytana teslim olma

  müminler Allah'a şükredin

  Allah-ü ğafur, Allah-ü rahim, Allah-ü muhsinin

  Halıktır, rezzaktır, her şeye gücü yeter.

  Hürriyet

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim