Aralık ayının ortasında 2023 yılında verilecek son destek ödemeleri için haber gelmesi vatandaşlar tarafından bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aralık ayında ödemeleri ne zaman yapılacağına dair detaylı bir açıklama yapmadı. Genel olarak ay ortasında ödemelerin yapılması sebebiyle 10 Aralık tarihinden itibaren verilecek aile destek paketleri ve evde bakım maaşları ile ilgili ödemelerin vatandaşlara verileceği Düşünce konusu. Kasım’ın sonuna gelinmesi ile birlikte vatandaşların merakları çoğaldı. Bununla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Mahinur Özdemir Göktaş yeni yaptığı açıklamayla birlikte bilgilendirmelerde bulundu.

Bakan bütçe komisyonunda konuştu

Aile ve Sosyal Hizmetler bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yapılan Plan ve Bütçe Komisyonu’nda destek ödemelerine dair detaylı bilgiler aktardı. 2024’te yürürlüğe girecek olan aile bakanlığı bütçesi ile ilgili sunum yapan bakan toplumdaki fark kesin ilgilendirecek destek programları ile ilgili farklı açıklamalar yaptı.

Gönül elçileri projesi yapılacak

Bakan Göktaş yapmış olduğu sunumda gönül elçileri projesine dair bilgiler verdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş gönül elçileri projesinin temel amacının ailelerinden kopan çocukların sevgi içinde büyütülmesi olduğunu aktardı. 2023 yılından bu yana koruyucu aile yanında kalan çocuk sayısının 10.000’e yaklaştığı ve her bir çocuk adına 5705 TL’lik bir destek sağlandı aktarıldı. Bakan Göktaş yaptığı açıklamada Gönül elçileri Projesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesi altında yürütüldüğü ve koruyucu aile sisteminin güçlendirilmesi adına bu programların yaygınlaştırılması adına çalışmaların sürekli olarak geliştirildiğini belirtti.

Sosyal yardım ödemeleri ne zaman yapılacak?

Bakan Göktaş 2024 yılı için yaptığı bütçe sunumunda diğer bir önemli konu olan sosyal yardım ödemeleri ile ilgili zam konusuna bir açıklık getirdi. 2024 yılında memur maaşının kat sayısına göre destek ödemelerinde de artış yapılmasının planlandığını belirtti. Konuyla ilgili yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmeye devam ediliyor.

Tek Şartla 5300 TL Devlet Desteği! Çocuk Başına Her Ay Düzenli Verilecek Tek Şartla 5300 TL Devlet Desteği! Çocuk Başına Her Ay Düzenli Verilecek