TV8’de ekrana gelen MasterChef Türkiye’de, ilk şef ceketi giyme heyecanı yaşandı. 26 Aralık 2022 Pazar Masterchef’te şef ceketini kim giydi? MasterChef Burak Kaya mı, Görkem mi, Ayaz mı, Kıvanç mı, Metin mi? İşte Masterchef Türkiye’de şef ceketini giyen ilk isim...

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicileri ekran başına kilitleyen yemek yarışması programı MasterChef Türkiye'de her bölüm nefes kesiyor! TV8'in heyecan dolu yemek yarışması MasterChef yeni sezonda da tüm hızıyla devam ediyor.

Masterchef eleme gecesi. TV8’de ekrana gelen MasterChef Türkiye’de şef ceketi giyme heyecanı yaşandı.

İstanbul'da korkutan deprem! İstanbul'da korkutan deprem!

Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkacak yarışmacılar, adeta ecel terleri döküyor.

TV8'de yeni bir aşamaya geçildi! Takım mücadeleleri ve dokunulmazlıkların geride kaldığı MasterChef'te artık bireysellik ön planda.

Son beşe kalan Metin, Görkem, Kıvanç, Burak Kaya ve Ayaz, sadece dört kişiye verilecek ceket için kıran kırana mücadelesine pazartesi akşamı başladı. İşte, 26 Aralık MasterChef'te yaşananlar ve ceketin sahibi...

MasterChef'te 26 Aralık Pazartesi günü Metin, Görkem, Kıvanç, Burak Kaya ve Ayaz, ilk ceket için yarıştılar. Her gün bir ceket mücadelesinin olacağı MasterChef 2022'de sadece dört ceket sahibini bulacak. Pazartesi günü de ilk ceket için MasterChef jürisi yarışmacıları iki aşamalı bir oyuna soktu.

İlk turda ise son 5'teki yarışmacıların, MasterChef'e kabul edildikleri ilk tabakları yeniden yorumlayarak yapmalarını istedi. Ardından şeflerin değerledirmesi sonrasında oylar verildi. Buna göre; Burak 16, Kıvanç 21, Metin 20, Ayaz 19 ve Görkem 17 puan alarak ilk turu tamamladı.

Yarışmacılar ikinci aşamada ise bir şef tabağı yapıyor. Bu tabağı konuk şef Ahmet Dede hazırladı. Yemeğin adı ise kuzu ve firik oldu.

İkinci lezzet yarışının değerlendirmesinde konuk şef Ahmet Dede de oylamada bulundu. Bu turdaki puanlama sonucunda Burak 36, Görkem 38, Ayaz 45, Metin 50 ve Kıvanç 48 puan aldı.

Böylece ilk MasterChef ceketini alan isim Metin oldu. Ceketini ise günün konuk şefi Ahmet Dede giydirdi.