Meteoroloji'nin ardından İstanbul için yeni hava durumu açıklaması AKOM'dan geldi. AKOM, İstanbul il geneli için sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı. İstanbul'da kuvvetli yağmur ne zaman başlayacak ve bitecek? AKOM'un açıklamasına göre, 31 Ağustos Çarşamba gününden başlayacak ve 3 Eylül Cumartesi gününe kadar devam edecek. İşte İstanbul için yeni hava durumu uyarısı.

Isparta'da kadın cinayeti! Tartıştığı eşini, çocuklarının gözü önünde vurarak öldürdü Isparta'da kadın cinayeti! Tartıştığı eşini, çocuklarının gözü önünde vurarak öldürdü
AKOM, İstanbul il geneli için 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Eylül Cumartesi gününe kadar vatandaşları her ihtimale karşı dikkatli olmaları ve yapılan uyarıları takip etmeleri adına uyardı. İstanbul'da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren yer yer kuvvetli yağış ve kararsız hava etkisini yine gösterecek. İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde geçtiğimiz hafta yaşanan kararsız hava koşullarının tekrardan etkili olması bekleniyor. Çarşamba günü sabah saat 06.00'dan itibaren il genelinde kuvvetli sağanak yağmur geçişlerinin yaşanabileceği tahmin ediliyor. Gök gürültüsü eşliğinde görülecek kuvvetli sağanak yağışlarla birlikte, zaman zaman yerel dolu yağışı, yoğun şimşek, yıldırım aktivitesi ve yağış anında kuvvetli rüzgâr (20-50 km/s) da öngörülüyor.

Yağışların perşembe ve cuma gününden itibaren yoğunluğunu azaltması; ancak bölgesel olarak 30-60 dakika gibi kısa zaman diliminde kuvvetli şekilde etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Cumartesi öğle saatlerine kadar il genelinde etkili olması beklenen serin ve yağışlı hava nedeniyle vatandaşların muhtemel olumsuzluklara karşı hazırlıklı ve tedbirli olması önem taşıyor. İBB ekipleri de tüm hazırlıklarını tamamlayarak teyakkuz halinde bekleyişini sürdürüyor.

AFAD DUYURDU: VATANDAŞLARIMIZIN TEDBİRLİ OLMASINI ÖNEMLE HATIRLATIYORUZ

AFAD'dan hava durumu ile ilgili son dakika paylaşımı geldi.

İşte AFAD'ın yaptığı paylaşım: 

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre, 31 Ağustos Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Edirne'nin güneyinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz.

METEOROLOJİ İLLERİ SAYIP UYARDI

Meteoroloji Marmara Bölgesi'nde beklenen yerel kuvvetli sağanak yağış ile ilgili uyarı yaptı.

İşte Meteoroloji'nin 31.08.2022 Çarşamba Günü hava durumu uyarısı:

31.08.2022 Çarşamba Günü Marmara Bölgesi'nde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli , Sakarya, çevreleri ile Edirne'nin güneyinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışların etkisini bölgenin batısında akşam saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde gece saatlerinde kaybetmesi bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.