İsrail, savaşın başından bu yana Hizbullah'ın sahada öldürülen en yüksek rütbeli ismi olan ve "Ebu Talib" olarak da bilinen, üst düzey saha komutanı Talib Sami Abdullah'ı hedef alarak Lübnan cephesinde Hizbullah saflarındaki suikast tavanını yükseltti.

İsrail ordusu, Joya kasabasına düzenlediği saldırıda Abdullah'la birlikte üç kişinin daha öldüğünü doğruladı ve Abdullah'ı "(Hizbullah'ın) Güney Lübnan'daki üst düzey komutanlarından biri" olarak tanımladı. Abdullah, ofis müdürü ve diğerleriyle birlikte bulunduğu komuta odasında, bir savaş uçağının bombalı saldırına uğradı. Hizbullah, Wissam Tawil'den sonra ikinci kez kullandığı "komutan" unvanıyla Abdullah'ın yasını tuttu.

Yazılım sisteminde dünya çapında aksaklık! Microsoft'un Crowdstrike arızası bankalar ve havalimanları etkilendi Yazılım sisteminde dünya çapında aksaklık! Microsoft'un Crowdstrike arızası bankalar ve havalimanları etkilendi

İsrail medyası Hizbullah'ın kuzeye 200'den fazla roket attığını, bunun Hizbullah'ın bir günde yaptığı en büyük roket saldırısı olduğunu ve roketlerin bir kısmının Hizbullah'ın ilk kez ulaştığı Safed ve Tiberias bölgelerine ulaştığını belirtti. Hizbullah suikastın ardından İsrail'e karşı operasyonlarını arttırma sözü verdi.