Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, sosyal medya hesabından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Suriyeliler için yapılan briket ev paylaşımını alıntılayarak, “Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu Valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 Milyon TL’yi Suriye’ye aktardı. Seçimden önce bazı Suriyelileri şov amaçlı İdlib’e yollayıp orada besleyecekler” yazdı.

ÇATAKLI: BİR DELİYİ BAŞIMIZA SALDILAR

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın iddiasına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Çataklı, “Bir deliyi başımıza saldılar. Uğraşıp duruyoruz. Hayırlısı Allah’tan. Ümit Özdağ’ın bitmek bilmeyen, koskoca yeni yalanına Ordu Valiliğimizin cevabı” ifadelerini kullanarak Ordu Valiliği’nin cevabını paylaştı.

‘İDDİA TAMAMİYLE GERÇEK DIŞIDIR’

Ordu Valiliği’nce de yazılı açıklama yapılarak, Ümit Özdağ’ın paylaşımına cevap verdi. Briket evler için valilikten gönderilen ödenek olmadığı kaydedilen açıklamada, “Siyasi bir partinin Genel Başkanı bugün; ‘Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu Valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı’ yalanını ortaya atmıştır. Bu iddia tamamiyle gerçek dışı ve provakasyon amaçlıdır. Valiliğimizden gönderilen ne bir ödenek ne de il bütçesinden yapılan bir harcama sözkonusudur. Hayırsever vatandaşların STK’lara yaptığı bağışlarla gerçekleşen projeye, ilimizdeki STK’lar ve hayırsever iş insanlarımız 2020 yılında 35 briket ev yapımı için toplam 210 bin TL bağış ile katkıda bulunmuştur” denildi.