• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  İşkur'dan bilgilendirme

  26.11.2008 08:55
  Kuşadası’nda yeni Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile İŞKUR hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
  İşkurdan bilgilendirme
  İşkur'dan bilgilendirme İşkur'dan bilgilendirme İşkur'dan bilgilendirme

   Kuşadası Ticaret Odası tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞKUR işbirliğiyle düzenlenen toplantıya Kuşadası Ticaret Odası üyeleri ile muhasebeci ve mali müşavirler büyük ilgi gösterdi.
  Kuşadası Belediyesi Düğün Salonu"nda gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşmasını yapan Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, 5510 sayılı yeni sosyal sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu"nun büyük yenilikler getirdiğini belirterek, tüm oda üyelerini uyardı. Kuşadası Ticaret Odası üyeleri ile Kuşadası"nda çalışan muhasebeci ve mali müşavirlerin katıldığı bilgilendirme toplantısının açılışında Aydın Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Kuşadası Temsilcisi Feridun Uzun, İŞKUR Aydın İl Müdürü Zafer Alıcı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Aydın il Müdürü Saffet Dinç birer konuşma yaptı. Açılış konuşmalarının ardından bilgilendirme toplantısının ilk bölümünde İş Kur hakkında bilgilendirme yapıldı. İŞKUR Aydın İl Müdürü Zafer Alıcı ve İş Kur görevlileri Yusuf Kıvrak ve Selami Harman, iş yerleştirme, işsizlik sigortası ve aktif işgücü programları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
  Toplantının ikinci bölümünde ise yeni 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu masaya yatırıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Aydın İl Müdürü Saffet Dinç ve SGK çalışanları Ümit Yiğit, Recai Balcıoğlu, Fadime Demirtaş ve Ümit Yiğit, sigortalama işlemleri, kısa vadeli işlemler ve işveren işlemleri konusunda detaylı açıklamalar yaptı. Son bölümde ise hem SGK hem de İş Kur yetkilileri, Kuşadası Ticaret Odası üyeleri ve muhasebecilerden gelen soruları cevaplandırdı.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim