A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te sahne alıyor A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te sahne alıyor
Özel sektör hastaneleri ile ilgili İŞKUR ve kariyer sayfası üzerinden, yayınlanan ilanları kontrol ederken, “Ambulans Şoförü” pozisyonda personel alımları yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

Başvuruların İŞKUR ve kariyer.net aracılığıyla yapılacağı ambulans şoförü alımları için başvuru yapacak adaylardan talep edilecek olan genel şartlar ise şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve ekip çalışmasına yatkın olması aranan şartlar arasındadır.

Hastanelerde ambulans sürücüsü olarak istihdam sağlamak isteyen adayların, gece vardiyasında çalışabilecek, ve aynı zamanda da esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmesi gerekmektedir.

Ayrıca, sorumluluğunda bulunan ambulansı, görevde olduğu süre dahilinde çalışır ve hizmete hazır olarak kalmasını sağlayabilmesi ve düzenli kontrollerini yapması da aranan şartlar arasındadır.

Ambulans sürücü görevinde istihdam sağlamak isteyen adayların, vaka sırasında hasta ve yakınlarının, ekibin ve ambulansın emniyetini sağlayabilmesi, sağlık ekibin hastaya müdahalesi sırasında dışarıdan gelebilecek müdahalelere karşı dikkatli ve tedbirli olabilecek nitelikte olması gerekmektedir.

Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilmesi ve iletişim becerisinin yüksek olması ve askerlikle ilişiğinin bulunmaması gibi şartlar talep edilecektir.

Ambulans şoförü alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylar online olarak yayınlanan ilanlara başvuru yaparak istihdam sağlayabilir.

Kariyer.net ilanı için tıklayınız.

İŞKUR İŞKUR-e ŞUBE  sayfası üzerinden başvuru yapmak isteyen adaylar.

İŞKUR aracılığıyla yayınlanan ilana ulaşmak isteyen, İŞKUR Açık İş İlanları sayfası giriş yaparak, karşılarına çıkan sayfanın arama kısmına “Ambulans Şoförü” veya Ambulans Sürücüsü” yazıp daha sonra ise hemen altında yer alan bölümlere gerekli bilgileri girerek, arama yapması durumunda, personel alımları ile ilgili ilanlar gelecektir. İlan detaylarında belirtilen niteliklere uyan adaylar, İŞKUR aracılığıyla yayınlanan ilanda yer alan başvuru şartlarını taşıması ile birlikte başvuru yaparak özel sektör hastanelerinde istihdam sağlayabilir.