• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  İşaret diliyle din dersi

  09.07.2009 09:51
  Bursa Müftülüğü tarafından işitme engellilere işaret diliyle din bilgisi öğretildi. Törenle eğitime katılanlara sertifika verildi.
  İşaret diliyle din dersi
  İşaret diliyle din dersi İşaret diliyle din dersi İşaret diliyle din dersi

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatı doğrultusunda İl Müftülüğü ve Bursa Duyma İşitme Engellileri Eğitim Vakfı Derneği iş birliğiyle 25 işitme engelliye 2 yıl boyunca din kültürü ve ahlak bilgisi konusunda kurs verildi. Bursa Adliyesi'nin yanında bulunan İşaret Dili Kütüphanesi'nde İl Müftü Yardımcısı Suzan Yıldırım tarafından verilen eğitimin ardından sınav yapılarak başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi. İl Müftülüğü'nde düzenlenen törende konuşan Bursa Duyma İşitme Engellileri Eğitim

  Vakfı Derneği Başkanı Recep Şahin, işitme engellilere yönelik eğitimlerin başarılı bir şekilde sona erdiğini söyledi.

  İl Müftüsü Mahmut Gündüz, işitme engellilere 2 yıl boyunca başarılı bir şekilde İslam dini hakkında bilgi verildiğini kaydetti. Güçleri yettiğince engelli vatandaşlara eğitim vermeye çalıştıklarını söyleyen Gündüz, "Çok mutluyum. Engelli kardeşlerime böyle bir hizmet vermenin huzuru içindeyim. Müftülük olarak bütün engellilere ulaşmaya çalışıyoruz. Gücümüz yettiği nispette elimizden geleni yapıyoruz. Program 2 yıl önce başladı. Bugün bunun meyvesini alıyoruz. İşitme engellilere hak ettikleri

  sertifikalarını vereceğiz. Engelli gençlere hizmet etme yarışındayız" diye konuştu.

  Orhan Camii'nde her cuma günü işaret diliyle hutbe verdiklerini dile getiren Gündüz, "3 ayrı yerde engelli kardeşlere yaz kursu vereceğiz. En yakın zamanda buna da başlayacağız. Engellilerimiz camilerde dinini öğrenecek. Osmangazi ilçesindeki Orhan Camii, Nilüfer'de Zahid Korku Camii ve Yıldırım'da ise Davutdede Camii'nde kurs vereceğiz" diye konuştu.

  AK Parti Bursa milletvekili Mehmet Emin Tutan ise, engellilere yönelik eğitim faaliyetlerinin büyük bir ihtiyaca cevap verdiğini söyledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim