• BIST 97.149
 • Altın 282,758
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  İş Arayanlara Harika Fırsat: İşkur İşbaşı Eğitim Programları

  30.07.2018 17:44
  İşiniz yoksa ve başvurularınız yeterli mesleki deneyiminiz olmadığı için geri çeviriliyorsa İŞKUR İşbaşı Eğitim programlarına katılabilirsiniz.
  İş Arayanlara Harika Fırsat: İşkur İşbaşı Eğitim Programları
  İş Arayanlara Harika Fırsat: İşkur İşbaşı Eğitim Programları İş Arayanlara Harika Fırsat: İşkur İşbaşı Eğitim Programları İş Arayanlara Harika Fırsat: İşkur İşbaşı Eğitim Programları

  Bu program mesleki deneyim edinmeniz, teorik eğitimini aldığınız meslekte uygulamayı görmeniz, çalışma ortamına uyum sağlamanız amacıyla İŞKUR'un düzenlediği programlardır.

  Programa katıldığınızda işbaşı eğitimi yapacağınız işyerini kendiniz de bulabilirsiniz ya da gibi İŞKUR'unda bulmasını isteyebilirsiniz. Aynı şey işverenler içinde geçerli istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabileceği gibi İŞKUR'dan da bulunmasını talep edebilir.

  İşbaşı Eğitim Programına; bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay devam edebilecek.

  Siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda ise 18-29 yaş arası gençler için işbaşı eğitim programlarının süresi en fazla 9 ay uygulanacak.

  Programlar günde 5 -8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek.

  Devlet, programlara katılan gençlerin iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri giderlerini de karşılıyor.

  Katılımcılara günlük 61,65 TL, öğrenciler için 46,23, işsizlik ödeneği alanlar için 30,82 TL ödeme yapılacak. Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlara katılan kişilere ise 75 TL gider ödenecektir.

  Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği program süresince karşılanacak.

  İşbaşı eğitim programlarından yararlanmanın bir takım şartları var;

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  'Mutfak ihracatında' dünya beşincisiyiz'Mutfak ihracatında' dünya beşincisiyizMinnesota Üniversitesi'nden ekonomist Joel Waldfogel'in son yayımladığı araştırma ülkelerin mutfak 'ihracat' ve 'ithalat' rakamlarını koydu. 52 ülkedeki yeme-içme alışkanlıkları ve harcamaları incelenerek yapılan araştırmada örneğin İstanbul'da bir İtalyan lokantasında yapılan harcama 'İtalya'nın mutfak ihracatı' ve 'Türkiye'nin mutfak ithalatı' olarak kabul edildi. Diğer bir deyişle malzemenin değil yemek tarifinin nereden geldiğine bakıldı. Bu hesaba göre Türkiye 'mutfak ticaretinde' 16 milyar 655 milyon dolarla dünyada en çok 'ticaret fazlası' veren 5. ülke oldu. Türkiye bunun yanında yüzde 80.9 ile yerel mutfağın pazar payının en yüksek olduğu ülke olarak öne çıktı. Selim Karahan'ın haberi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim