• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  İş alemi İzmir'de buluşuyor

  14.08.2008 14:00
  3-4 Kasım 2007 tarihinde yapılan ESİDEF İş Geliştirme Platformu sonucunda genel talep üzerine 18-19 Ekim 2008’de İzmir Kültürpark Fuar Alanında ESİDEF II İş Geliştirme Platformu yapılmasına karar verildi.
  İş alemi İzmirde buluşuyor
  İş alemi İzmir'de buluşuyor İş alemi İzmir'de buluşuyor İş alemi İzmir'de buluşuyor

  3-4 Kasım 2007 tarihinde yapılan ESİDEF İş Geliştirme Platformu sonucunda genel talep üzerine 18-19 Ekim 2008"de İzmir Kültürpark Fuar Alanında ESİDEF II İş Geliştirme Platformu yapılmasına karar verildi. Ege ve Batı Akdeniz'in üretim güç ve kalitesini vitrine çıkarma, bölgesel ticareti derinleştirme amacı ile ESİDEF'e bağlı 23 iş dünyası derneğinin katılım ve desteği ile 8 bin sanayici ve işadamını buluşturacak ESİDEF II İş Geliştirme Platformuna yoğun katılımın olması bekleniyor.
  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Aydın Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (ASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Dokuzlu, ESİDEF İş Geliştirme Platformunun gelecek yıllara yönelik güzergahının ilk yapıldığı yıl netleşmemiş olduğuna işaret etti. ESİDEF I İş Geliştirme Platformuna hedefleri aşan bir katılımın olması ve amacı ile mükemmel örtüşen sonuçların elde edilmesi nedeniyle organizasyonun ikincisinin düzenlemesine karar verildiğini belirten Dokuzlu, “Geçtiğimiz yıl 3-4 Kasım tarihlerinde İzmir Kültürpark Fuar Alanında 3 ve 4 numaralı holleri dolduran 8 bin işadamı ve sanayici ile 10 bini aşan iş görüşmesi, ESİDEF iş geliştirme platformunun hedefe ulaştığını gösteren nesnel bir gerçeklik oldu. Farklı 28 sektör ürettikleri mal ve hizmetleri sergiledi. Ege Bölgesi ve Batı Akdeniz'den 12 ili kapsayan platformda 130 firma 175 stand açtı. Rakamlara yansıyan başarı ESİDEF İş Geliştirme Platformuna, bölgenin daha da önemlisi ülke ekonomisinin duyduğu ihtiyacı gözler önüne sermiştir. Bu ihtiyaçtan hareketle hedefleri daha yukarı çekerek organizasyonun ikincisi için Ege ve Batı Akdeniz iş dünyası ile bu defa ve 18 - 19 Ekim tarihlerinde Kültürpark Fuar Alanının 3 - 4 numaralı hollerinde randevulaştık” dedi.
  ESİDEF İş Gwliştirme Platformunun ikincisinin ana hedefinin üyeler arası ticareti teşvik etme ve bölgesel pazarı derinleştirmek olduğunu ifade eden Dokuzlu, “Türk ekonomisi politik ve ekonomik anlamda oldukça çalkantılı bir süreçten geçiyor. Dünya ekonomilerindeki kriz, iç tablodaki istikrarsızlıkla birleşince, Türk iş adamı ve sanayicileri çok da iyi hatırlamayacağımız bir dönem yaşattı. Türk ekonomisindeki görseli iyileşmenin ana ekseni bozulmamış olsa da istikrarsızlık ile beslenen performans kaybı, yıl sonu için koyduğumuz hedefleri alt üst etti. işte böyle bir atmosferde ESİDEF İş Geliştirme Platformunun daha özel bir anlam kazandığını düşünüyoruz. organizasyonun geçen yılki ayağında ulaşılan ticari hareketliliğin, marjinal faydasını, bu yıl daha derinden hissedeceğiz. İnanıyoruz ki ESİDEF İş Geliştirme Platformunun ikincisi ve gelecek yıllarda takip edecek yeni halkaları, başta bölge olmak üzere, Türk ekonomisinde yüksek performans eşiği olarak anılacaktır. Globalleşen Dünyada hızla yerini alan ve son yıllarda yaptığı ihracat atağı ile şaha kalkan Türkiye'nin önünün açılmasında kuşkusuz herkese görev düşüyor. ESİDEF bu bilinç doğrultusunda kendi üyeleri arasındaki dayanışma ve birlikteliği iş ortaklığına dönüştürmeyi hedefliyor. Ege ve Batı Akdeniz bölgesinde sekiz bin kişiyi bir araya getirmeyi amaçlayan ESİDEF ortak iş imkanlarını artırarak, firmaların yurt dışı sınavı öncesi kendilerini rekabet edebilir düzeye getirmesinde öncülük görevini üslenir. ESİDEF, üyeler arasında iş birliği ve dayanışmayı artırarak, iş potansiyelini yükseltmeyi ve üyelerin ufkunu açacak projelere zemin oluşturulmasını hedefliyor” diye konuştu.
  Sekiz bini aşkın sanayici ve işadamı ile birlikte düşünebilmenin ve ortak hareket edebilmenin çeşitli imkanlar sunduğuna dikkat çeken Dokuzlu, şunları söyledi: “Ülke ekonomisinin en güçlü kuruluşlarının yer aldığı Ege ve Batı Akdeniz Bölgesinden güvenilir girişimcilere seslenebilme imkanı sağlanıyor. Küçük, orta ve büyük sanayi kuruluşlarının katılımı ile tekstilden inşaata, turizmden otomotiv sektörüne kadar tüm sektörlerden katılım,
  stand kurma imkanı ile ürün sergileyebilme sansı yakalanıyor. Ortaklık, yatırım ve disbürütörlük için uygun fırsatların oluşturulması bayilik ve temsilcilik alma imkanı veriliyor. ESDEF' in güçlü ve güvenilir referansı üyesi bulunduğumuz TUSKON' u oluşturan yedi federasyon olan ESİDEF, MARİFED, ANFET, ANSİFED, DASİDEF, GÜNSİAF, KASİF katılımı ile ESİDEF II İş Geliştirme Platformunun başarılı geçeceğine inanıyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim