Apple'ın WWDC 23'te duyurduğu ve milyonlarca iPhone kullanıcısını heyecanlandırdığı iOS 17 güncellemesi, bugün itibariyle tüm dünya ve Türkiye'deki kullanıcılar için yayınlandı. Düzinelerce iyileştirme ve optimizasyon yapılan iOS 17 güncellemesi ile, 10'un üzerinde yenilikle beraber geldi. Peki iOS 17 güncellemesi ile gelen yenilikler ne ve iOS 17 güncellemesi nasıl yüklenir?

Uzun süredir beta kullanıcıları için test sürecinde olan iOS 17, kararlı ve resmi olarak çıkış yaptı. Güncelleme, beta sürümde sunulan birçok özellikten yoksun olsa da, geriye kalan tüm iyileştirme yeniliklere kavuştu. 

İŞTE İOS 17 GÜNCELLEMESİYLE GELEN TÜM YENİLİKLER

iOS 17 güncellemesinde en dikkat çeken yeniliklerden biri klavye tarafında. Günlük kullanımda defalarca kez kelime hatası yapılırken, yapay zekaya güvenen Apple, artık en doğru tahminleri sunuyor ve yazı yazmayı daha kolay hale getiriyor.

ESP32 Geliştirme Kartları Neden Çok Kullanılıyor? ESP32 Geliştirme Kartları Neden Çok Kullanılıyor?

Buna ek olarak güncellemenin getirdiği birçok yenilik daha var. Bunlar; etkileşimli widget'lar, Bekleme Modu, Canlı Sesli Posta, FaceTime sesli ve görüntülü posta ve dahası... 

İOS 17 YENİLİKLERİ

-StandBy: StandBy, yani Bekleme Modu özelliği sayesinde artık telefonuzun şarjda iken widget'lar, hava durumları, mesajlar, fotoğraflar ve daha birçok kısayolu görebilirsiniz.
-NameDrop: NameDrop özelliği sayesinde iki iPhone arasında yakınlaştırma yaparak kişisel bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. 
-iMessage: iMessage yeni çıkartmalara kavuşurken, gizliklik ve güvenlik tarafında da önemli iyileştirmelerle elden geçirildi.