Bu terslikte bir iş var: iPhone 15'e powerbank takılınca 'powerbank' şarj oluyor! Bu terslikte bir iş var: iPhone 15'e powerbank takılınca 'powerbank' şarj oluyor!

Son olarak iPhone 14 serisiyle karşımıza çıkan Apple, akıllı telefon pazarında devrim yapmayı başarmıştı. Gerek tasarım, gerek özelliklerle şu ana kadarki en iyi iPhone’lar piyasaya sürüldü.

Gözler şimdi iPhone 15 serisine çevrilirken, Apple’ın mevcut iPhone 14 serisine şikayetler artmaya başladı. Kullanıcılar pil sağlığının hızlı tükendiğini iddia ederken, forum ve sosyal medyada bu şikayetlere ilişkin onlarca paylaşım yapıldı.

İPHONE 14 PİL SAĞLIĞIYLA GÜNDEMDE

İMore’un haberine göre iPhone 14 serisi kullanıcıları, telefonlarında ciddi pil eskime sorunlarını yaşadığını belirtti. Henüz 11 aylık olan bu telefonların pil sağlığının hızlıca düşmesi can sıkmış durumda.

iPhone 14 serisi yeni sorunla gündemde: Şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor

Bir paylaşımda iPhone 14 kullanıcısı, 11 ay önce aldığı telefonunun pil sağlığının %90’ın altına düştüğünü söyledi. Başka bir kullanıcı ise yine aynı telefonun pil sağlığının %87’ye düştüğünü gösteren görüntüler paylaştı.

Eğer bir iPhone’da pil sağlığı %80’in altına düşüyorsa, Apple bu telefonlarda pil değişimi yapılması gerektiğini söylüyor. Ama yeni bir model olan iPhone 14 serisinin bu kadar kısa sürede düşen pil sağlığı, Apple kullanıcılarından tepkiler almaya devam ediyor.

İPHONE 15 DAHA İNCE ÇERÇEVELER İLE GELECEK

Eylül ayında tanıtılacak iPhone 15 serisi için de özellikler netleşmeye başladı.

ntv.com.tr'nin haberine göre iPhone 15'lerde artık çentik yerine kullanılan "Dinamik Ada" yer alacak. Öte yandan cihazın ekranının etrafındaki kenarlık boyutunun 2,2 mm'den 1,5 mm'ye düşürüleceği kaydedildi.

Apple, iPad ve Watch'larda da ekran boyutunu genişletmek için kenarlıkları inceltmeyi hedefliyor.