Apple tarafından geçtiğimiz günlerde teslim edilmeye başlanan iPhone 14 Pro’lar neredeyse her gün yeni bir sorunla karşımıza çıkıyor.

Google Mesajlar sonunda beklenen özelliğe kavuşuyor Google Mesajlar sonunda beklenen özelliğe kavuşuyor
Her yeni akıllı telefon ilk günlerde bazı ufak tefek hatalarla gündeme gelebilir. Bu telefon iPhone bile olsa fark etmez. Ancak Amerikalı teknoloji devi Apple’ın en yeni amiral gemisi iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, sanki bu kuralı biraz abartmış gibi duruyor. Son bir hafta içerisinde 2 farklı arıza ile adından bahsettiren Pro modelleri, şimdi de düşük sinyal kalitesi sorunuyla gündeme geldi.

iPhone 14 Pro modelleri hakkında can sıkan ilk sorun bazı kullanıcıların kamerasında yaşanan anlamsız titremeydi. Neyse ki Apple durumu erkenden fark ederek hemen bir güncelleme ile ilgili problemi ortadan kaldırdı. Ancak son bir haftadır forum sitelerinde konuşulan telefonun şarjdayken yeniden başlaması problemi için hala Amerikalı teknoloji devinden bir ses seda gelmiş değil.

iPhone 14 Pro kullanıcıları henüz bu sorunlarına yanıt bulamamışken şimdi de bir başka problemden bahsediliyor. Reddit’de bir kullanıcı tarafından açılan ve yüzlerce farklı kişi tarafından da benzer şikayetlerle desteklenen başlığa göre, iPhone 14 Pro modellerinde 5G bağlantı teknolojisi randımanlı çalışmıyor. Hücresel veri yeterli sinyal kalitesine ulaşamadığı gibi konuşma esnasında da telefonun koptuğu bilgilerinin verildiği başlık, adeta şikayet duvarına dönmüş vaziyette.

Öte yandan bu sorunu yaşayanların tamamının Verizon müşterisi olması, sorunun Apple ile Verizon arasındaki bir durumdan kaynaklandığını gösteriyor olabilir. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konuya ilişkin ne gibi gelişmeler yaşanacak.