Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefon serisi iPhone 14 Çin’de satışa çıktığı saatte tükenince, meydan karaborsacılara kaldı.

Apple çalışanlarda aradıkları 4 özelliği açıkladı! Apple çalışanlarda aradıkları 4 özelliği açıkladı!
Her ne kadar Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasında büyük bir rekabet, alenen bir düşmanlık, inkar edilemez bir soğuk savaş olsa da, vatandaşların ve markaların bu durumu pek umursadığı söylenemez. Bu durumun en güzel kanıtı ise, Apple’ın yeni akıllı telefon serisi iPhone 14’ün Çin’de satışa sunulduğu an tükenmesi oldu.

Çinli akıllı telefon kullanıcıları her zaman olduğu gibi bu senede yeni iPhone modeline büyük ilgi gösterirken, Çin’in Shenzhen şehrinde oldukça ilginç görüntüler ortaya çıktı. Ülkenin birçok şehrinde bulunan Apple Store’da olduğu gibi, Shenzhen Apple Store’da da iPhone 14, satışa sunulmasının üzerinden birkaç saat geçe tamamen tükendi. Ancak mağazaya giden cadde üzerinde tezgah açan bir satıcı, içerisinde 40’a yakın iPhone 14 Pro modeliyle görenleri şaşkına uğrattı.

Apple Store’daki ürünlerin tamamen tükenmiş olmasını fırsat bilen ve bu kadar iPhone 14 Pro’yu nasıl topladığı anlaşılamayan kişi, Pro modeller için 600 dolara kadar ekstra ücret talebinde bulundu. Ülkedeki iPhone 14 Pro’nun resmi satış fiyatının 1.150 dolar civarında olduğu düşünüldüğünde, bu kişinin iPhone 14 Pro için 1.750 dolar talep ettiği anlaşılıyor. Peki satabiliyor mu dersiniz?

Eğer kimse bu kadar farkı ödemez diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gelen haberlere göre sayıları epey fazla olan bu tip satıcılar gün sonuna kadar ellerindeki stokların büyük bir kısmını erittiler. Sırf bu durum bile iPhone 14 serisine Çin’de ne kadar yoğun bir ilgi olduğunun da göstergesi olacaktır.