Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, Apple’ın uzun süredir taşıdığı En Değerli Şirket unvanının yanına En Etkili Şirket unvanını da koyduğunu gösteriyordu. Gerçekten geliştirdiği teknoloji ve getirdiği yeniliklerle teknoloji dünyasına yön veren Amerikalı teknoloji devinin de eksikleri yok değil.

WhatsApp’ın yeni özelliği yine birçok kişiyi fazlasıyla mutlu edecek WhatsApp’ın yeni özelliği yine birçok kişiyi fazlasıyla mutlu edecek

Geçtiğimiz günlerde sadece bir söylenti olarak ortaya atılan iddialara göre, bazı iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin ekranlarında yatay sarı çizgiler belirdiği söyleniyordu. Ancak bu konu çok dillendirilmedi. Bununla birlikte dün bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan görselde telefonun açılışı sırasında ekranda birçok yatay sarı çizginin belirmesi, diğer iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullanıcılarını fazlasıyla korkuttu.

Sorunun kullanıcıdan mı yoksa telefondan mı kaynaklandığını merak eden iPhone 14 Pro sahipleri Apple’dan bir açıklama beklerken, Amerikalı teknoloji devi ise söz konusu Twitter hesabıyla iletişime geçerek sorunu incelemeye başladı. Apple’ın daha önceki açıklamalarına bakacak olursak, bu tür bir hatanın yazılımdan kaynaklandığını düşüneceği ve yeni bir güncelleme ile bu sorunu çözmek isteyeceği söylenebilir.

Ancak tabi henüz bu konuya ilişkin yapılmış resmi bir açıklama mevcut değil. Belki de bu sorun kullanıcının kendi hatasından kaynaklanan bir durumdan ötürü ortaya çıkmıştır. Tabi gerçeğin ne olduğu ise ancak Apple tarafından yapılacak bir açıklamayla ortaya çıkacak.