• BIST 109.050
 • Altın 153,015
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  İpek, Kanaltürk'ü satın aldı

  12.05.2008 16:20
  Koza Davetiye'nin sahibi Akın İpek, KanalTürk'ün yeni patronu oldu
  İpek, Kanaltürkü satın aldı
  İpek, Kanaltürk'ü satın aldı İpek, Kanaltürk'ü satın aldı İpek, Kanaltürk'ü satın aldı

  Tuncay Özkan tarafından kurulan ve hükümeti eleştiren yayınlarıyla tanınan KanalTürk televizyonu, İpek Matbaacılık'ın bağlı ortaklığı Koza Davetiye'ye satıldı.
  Böylece Kanaltürk"ün yeni sahibi Hamdi Akın İpek oldu.
  Bugün Gazetesi"nin de bağlı olduğu Koza-İpek Yayıncılığın sahibi H. Akın İpek bu sabah imzaların atılmasının ardından Kanaltürk televizyonunu da grubunun bünyesine kattı.

  AÇIKLAMA YAPILDI

  Konu ile ilgili açıklama Koza Davetiye tarafından İMKB'ye de duyuruldu. Açıklamada, ""Şirketimiz Koza Davetiye'nin yüzde 99.04 hissesine sahip bağlı ortaklığı ATP İnşaat ve Ticaret A.Ş, Kanaltürk'ün ana hakim ortağı olan Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri'nin yüzde 99.99 hisselerini satın almıştır" ifadesi kullanıldı.

  HAYATIM TÖRPÜLENDİ

  Akın İpek Bugün gazetesini aldıktan sonra arkadaşımız Gülümhan Gülten"e verdiği röportajında şunları söylemişti:

  “Ben o zaman bunu bir fırsat olarak algıladım. Ben tam gazeteyi aldığım sırada bir yerde Zafer Bey'le (Zafer Mutlu) karşılaştık. Bana ilk söylediği “Allah kolaylık versin” lafı oldu. Ben o zaman anlamamıştım. Sonra anladım. Zor olduğunu biliyordum ama bu kadar zor olduğunu tahmin edemedim. Ben de medyada kısa sürede çok büyük başarı elde ederim sandım. Bir buçuk yılda hayatımı törpüledi.. Bulunduğumuz yerden memnun değiliz. Ya büyüyeceğiz. Ya küçüleceğiz. Ben büyüme taraftarıyım. TV olmadan zor. Kanal almak için bir fırsat çıkarsa değerlendiririz...

  AKIN İPEK KİMDİR?
  Akın İpek 1963 doğumlu… Ankara TED mezunu, ardından İngiltere"de ekonomi okudu… Babasından miras olan davetiyecilikle başladığı işini medyayla devam ettirdi. Daha sonra 20 milyon dolarını peşin ödeyerek 45 milyon dolara Bergama'daki "Ovacik Madeni'ni aldı.

  İşte Akın İpek'in arkadaşımız Gülümhan Gülten ile yaptığı röportajdan satırlaşları...

  AK PARTİ"Yİ DESTEKLİYOR MUSUNUZ?

  Ben siyasi istikrarı destekliyorum. Ben çalışarak para kazanan bir insanım. Bu ülkede benim bir gecede tüm borçlarım 2 katına çıktı. Varlığım yarı yarıya düştü. Şimdi AK Parti, sevin ya da sevmeyin bu işi geçmiş iktidarlardan daha iyi yapmadı mı? Elimi vicdanıma koyuyorum. Yine söylüyorum, AK Parti"yle hiçbir ilişkim yok. Ama ben istikrarı destekliyorum.


  İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ FETHULLAH GÜLEN"İN 2 NUMARALI ADAMI MISINIZ?

  Bakın ben doğru bildiğimi hep söyledim, şimdi de söylemeye devam edeceğim. Ben Fethullah Gülen Hocaefendi"yi yıllar öncesinden tanırım. Benim bildiğim Fethullah Gülen Hocaefendi devletine, milletine, ülkesine bütün kalbiyle bağlı, bayrağına aşık bir insandır. Yurtdışındaki okullarda hep genç hanımlar, genç adamlar memleket aşkıyla hizmet etmeye çalışıyorlar. Oradaki çocukların hepsi Türkiye sevgisiyle yetişiyor. Bunu inkar edebilir miyiz? Şimdi Fethullah Gülen Hocaefendiyi benim tanıdığım yıllar. Bildiğim gördüğüm bu güzel faaliyetleri tabii ki destekliyorum. Hayatını kıvrıla kıvrıla yaşayan biri değilim. Evet Fethullah Gülen Hocaefendi doğrusunu söylüyor.

  Gülen ile babam ölmeden önceydi. Bir arkadaşım sayesinde tanıştım. O yıllarda rahmetli Bülent Ecevit, Turgut Özal, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, hepsi destek veriyorlar. Demirel, üstün hizmet nişanı taktı Hocaefendi"ye. Dün, el pençe divan durup röportaj yapmaya çalışanlar, şimdi ağza almayacak şeyler söylüyorlar. Hocaefendiyle ilgili bu güne kadar eğer bir olumsuzluk vardıysa, ki hakkında davalar açıldı ve hepsinden beraat etti. O zaman ortaya bir hukuksuzluk çıkardı. Böyle birşey de yok. Hâlâ bir insanın üzerine bu kadar gidilir mi? Kendi şahsi hayatından memlekete hizmet etmek için vazgeçmiş mazlum, mahsun bir insan. Bence bu konuda büyük haksızlık yapılıyor. Benim bu okullarda, hiçbir görevim yok, ama vaktim olsaydı da seve seve gider görev yapardım. Bence Hocaefendi bu ülkedeki radikal İslamın da önündeki en büyük engellerden bir tanesidir. Hocaefendi kendini sıradan bir dindar olarak görüyor. O kendi düşüncelerini söylüyor. Bana göre doğrusunu da söylüyor.

  Beni dünyadan kopmuş cübbeli biri görüyorlar

  Akın İpek, ailesini anlatırken, “Ben çok şanslı biriyim. Dünyanın en güzel hanımıyla evlendim” diyerek eşinin fotoğrafını çıkardı. Fotoğraflara bakarken de, önce kendi kendine güldü, ardından anlatmaya başladı: “Geçen gün çok ilginç bir şey oldu. Biri, arkadaşıma "Akın Bey"i yanında sarışın bir hanımla gördük" demiş. Tanıdığım da "yahu eşi" diye yanıt vermiş. "Ama sarışın ve modern bir hanımdı" demiş öbürü. Bu insanlar bizi ne zannediyorlar ya. Benim eşim, benim hayatım bu. Ben bugüne kadar konuşmayınca herkes konuştu. Kantarın topuzu artık iyice kaçtı. İnançlı bir insanım, eşim de inançlıdır. Alkolü, yaklaşık 11 yıl önce inançlarım nedeniyle bıraktım. Ama modern bir aileyiz biz. İyi bir eğitim gördük. Ama sanki beni dünyadan kopmuş cübbeli, sakallı bir adam gibi görüyorlar.”

  Diğer Haberler
 • Yazıcıoğlu hakkında yeni iddia 21 Mayıs 2009 Perşembe 07:18
 • Çankaya Köşkünden açıklama 18 Mayıs 2009 Pazartesi 23:38
 • Değişiklik yetkisi sınırlı11 Mayıs 2009 Pazartesi 06:13
 • Özkök’ün tedirgin saatleri 10 Mayıs 2009 Pazar 12:11
 • Selçuktan ilginç iddia10 Mayıs 2009 Pazar 08:27
 • Erken uyarı MİTçiden 09 Mayıs 2009 Cumartesi 08:20
 • 27 Nisan’ın arkasında durdu08 Mayıs 2009 Cuma 07:19
 • Tanımadıklarıyla görüşmüş! 07 Mayıs 2009 Perşembe 12:24
 • İlginç plan07 Mayıs 2009 Perşembe 08:11
 • Kızlar ayrı okulda okutulsun07 Mayıs 2009 Perşembe 07:11
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim