Teknoloji devi Microsoft, 27 yıl hizmet veren Internet Explorer'ı kapatmaya karar verdiğini duyurduktan sonra sosyal medyada da pek çok kullanıcı, internet tarayıcısına eğlenceli paylaşımlarla veda etti. Bunlardan en ilginci ise, sosyal medyada viral haline gelen, Goney Kore'de Internet Explorer için yaptırılan mezar taşının fotoğrafı oldu.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde uygulamalarının ve hizmetlerinin Internet Explorer 11’i desteklemeyi bırakacağını duyurmuş ve sonrasında tarayıcıyı kapatmıştı. Şirket, bundan sonra yola 2015 yılında başlattığı Edge isimli yeni tarayıcıyla devam edecek olduğunu, bir blog yazısında şu sözlerle duyurmuştu;

"Microsoft Edge Internet Explorer'a göre yalnızca daha hızlı, daha güvenli ve daha modern bir arama deneyimi sunmakla kalmıyor. Eski, miras websitelerini ve uygulamalara uygunluk gibi temel bir soruna da çözüm sunuyor"

Bir zamanlar oldukça popüler olan ve pek çok kişinin kullandığı ilk tarayıcılardan biri olan Explorer’ın kapatılması, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Bir süredir Internet Explorer ile ilgili eğlenceli paylaşımlar yapılıyordu. Bazı sosyal medya kullanıcıları yapmış olduğu paylaşımlarla 90'ların nostaljisini yaşarken, çoğunluk olan diğer kullanıcılar hizmetin sona ermesinden dolayı memnuniyetini dile getiriyordu.

Son olarak Reuters’ın haberine göre, Güney Koreli bir mühendis, 430 bin won (330 dolar) harcayarak Internet Explorer için bir mezar taşı yaptırdı ve bu mezar taşına “Başka tarayıcıları indirmek için iyi bir araçtı” yazdırdı.

Paylaşım sosyal medyada viral olurken, pek çok kişiyi güldürdü.