• BIST 97.955
 • Altın 218,959
 • Dolar 5,3310
 • Euro 6,0607

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  13.02.2018 06:18
  Instagram'a yeni bir özellik daha ekleniyor. Bu özellikle birlikte Instagram Hikayeler'de gizlice "ekran görüntüsü" almak tarihe karışıyor.
  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!
  Instagram'dan stalk yapanlar yandı! Instagram'dan stalk yapanlar yandı! Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  Facebook'un görsel paylaşım ağı Instagram, kimi kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayacak bir özelliği test ediyor. ABD'den sınırlı sayıda kullanıcıyla birlikte denenmeye başlanan özellik, herkesle paylaşılan hikayelerin ekran görüntüsünü alan kullanıcıların kim olduğunu gösterecek.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  Instagram halihazırda özel olarak gönderilen hikayelerden ekran görüntüsü alındığında kullanıcıları uyarıyordu.

   

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALANLAR GÖRÜNECEK

  Hikayelerden ekran görüntüsü alan kullanıcılar, hikayeyi izleyenler arasında sergilenirken isimlerinin yanında ufak bir kamera objektifi logosu görülüyor. Ancak Instagram bunun ötesine geçmiyor ve kullanıcılara herhangi bir ekstra bildirim göndermeyi planlamıyor.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  Kimlerin hikayelerinizden ekran görüntüleri aldığını görmek için hikayelerinizi izleyenlerin listesine girmeniz gerekecek. Instagram, söz konusu özelliğin deneme aşamasında olduğunu ve gerekli incelemelerin ardından kullanıcılara sunulmasının planlandığını duyurdu.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  Öte yandan Instagram'a devamlı olarak yeni özellikler eklenmeye devam ediyor.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  Kısa bir süre önce ise WhatsApp'ta gördüğümüz son görülme özelliği eklenmişti.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  Son birkaç gündür Instagram'ın geliştirici ekibi ekstra mesai yapmaya başladı. Çünkü platform için yeni özellikler arka arkaya ortaya çıktı. Hikayelere yazı seçenekleri eklendi. Ayrıca gelecekteki bir güncellemeyle birlikte, Instagram hikayelerden ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gidecek.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  Instagram'a "Aktif olma" özelliği eklendi. Bu özellik nedir diye soracak olursanız, aslında WhatsApp'ın "Son görülme" özelliğinin aynısı.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı! Instagram'da mesajlaştığınız kişilerin en son ne zaman online olduğunu görebiliyorsunuz. "Şu anda aktif", "1 saat önce aktifti" gibi bilgiler veriliyor. Özetle Direct Message bölümünde, listedeki kişilerin son görülme zamanı yazıyor.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı! Bu durum sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Kimi bu özelliğin iyi olduğunu belirtirken, kimi kullanıcılar ise kötü olduğunu düşünüyor.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı! Bununla birlikte Instagram'da iş amaçlı hesaplara ulaşmak isteyen kullanıcılar için bu özellik yararlı olabilir. Instagram'da birçok şirketin veya markanın da hesabı var. Böylece kullanıcılar şirketin anlık iletilere yanıt verme açısından ne kadar aktif olduğunu veya cevap alıp alamayacaklarını da görebilir.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  INSTAGRAM'DAKİ "SON GÖRÜLME ZAMANI" KAPATILIYOR MU? SON GÖRÜLME NASIL KAPATILIR?

  Instagram'da son görülme özelliğini kapatma imkanı da var.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı! Ayarlar listesinde biraz aşağıda bulunan "Hareket Durumunu Göster" seçeneğini kapatırsanız, son görülme özelliği de kapatılıyor. Bu şekilde kendi son görülme bilginiz görünmüyor, fakat başkalarının da son görülme bilgisine erişemiyorsunuz.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı! İlk olarak profilinizde "Çark" şeklindeki simgeye basın ve Ayarlar'a girin.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  BUNU YAPIN, INSTAGRAM İNTERNET PAKETİNİZİ DAHA AZ KULLANSIN!

  Belki mobil internet paketinizin kotası düşük olabilir, Instagram'ın kullandığı veri miktarından memnun olmayabilirsiniz. Bu durumda Instagram'ın sağladığı daha az veri kullanma seçeneğini aktif edebilirsiniz.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı! Profilinizden seçeneklere girdiğinizde, ayarlar menüsü altında Hücresel Veri Kullanımı sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerde "Daha Az Veri Kullan" özelliğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

  Instagram'dan stalk yapanlar yandı!

  Daha az mobil internet yani hücresel veri kullanımını açtığınızda fotoğraflar ve videolar biraz daha uzun sürede yüklenecektir.

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim