Rusya'da, Türkiye tatil paketlerinin yüzde 40'ı satıldı Rusya'da, Türkiye tatil paketlerinin yüzde 40'ı satıldı

ABD Massachusetts Bölge Savcılığı'na göre Miller, 10'dan fazla kişinin kimliğini çalarak covid pandemisi için ayrılan devlet fonlarından 1,5 milyon dolar çaldı. 

Instagram'da 34.000'den fazla takipçisi olan Miller, dolarndırıcılığ sayesinde aldığı lüks ürünleri profilinde sergiliyordu. Lüks paylaşımlarının arasında özel jetle yolculuk yapmak ve Rolls-Royce'a binmek de yer alıyor. Yetkililer, Miller'ın suçunu kabul ettiğini belirtti. 

'KENDİMİ DOLANDIRICI OLARAK GÖRÜYORUM'

Geçtiğimiz ekim ayında Florida'da başka bir dolandırıcılık davasına adı karışan Miller eyalet hapse mahkum edilmişti. Miller hakkındaki iddialar Şubat 2022 tarihli New York Magazine degisinde detaylı bir şekilde işlenmişti. Miller dergiye verdiği röportajda "Dürüst olmak gerekirse, kendimi her şeyden çok bir dolandırıcı olarak görüyorum" dedi.

SUÇUNU KABUL ETTİ

Pazartesi günü ise Miller, Massachusetts'te görülen mahkemede üç adet telefon dolandırıcılığı ve iki adet ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığı suçunu kabul etti. Miller'a çaldığı paraları geri vermesi şartıyla 6 ay hapis cezası verildi. Cezasının 27 Haziran'da onanacak. 

Savcılar, Miller'ın Temmuz 2020'den Mayıs 2021'e kadar COVID salgını nedeniyle federal hükümet tarafından diğer kişilerin kişisel kimlik bilgilerini ve sahte işletme adlarını kullanarak dağıttığı pandemi yardımlarını çaldığını söyledi.

Miller, pandemi yardımlarını çalacağı kurbnalarının fotoğraflarıyla birlikte sahte ehliyet çıkarttı.

Savcılar Miller'ın Florida'dan California'ya Gulfstream özel jetiyle seyahat etmek için bir kurbanı adına sahte kimlik kullandı ve yine onun adına lüks otelde kaldı. Florida'da lüks bir daire kiralamak için başka bir kurbanın kimliğini de kullandığı belirtildi. Miller, pandemi sırasında New York'tan Miami'ye taşındı.

Yetkililer, Miller California'dan bir  kadının kimliğini kullanarak 8 bin dolar çekmeye çalıştığını söyledi. Miller bu dolandırıcılık davasında Florida'da 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

DHA