Apple'ın rekor hizmet geliri, düşen donanım satışlarını telafi edemedi Apple'ın rekor hizmet geliri, düşen donanım satışlarını telafi edemedi
Artık yavaş yavaş 2022 yılına veda etmeye hazırlanıyoruz. Yılın son günlerini yaşarken, geriye kalan koskoca bir senin özeti de yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Instagram da bu minvalde bir paylaşımda bulundu. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan popüler sosyal medya platformu, 2022’nin en trend hashtag’lerini açıkladı.

Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre 2022 yılının en çok açılan hashtag’i MAHSAAMINI oldu. Tüm sene boyunca İran’da yaşanan olaylar gündemden düşmezken, ahlak zabıtaları tarafından öldürülen Mahsa Amini, İran’daki protestoların simgesi olmuştu. Genç kızın ölümü sosyal medyada da büyük etki yaratırken, Mahsa Amini bir anda sosyal medyanın en çok konuştuğu isim haline geldi. Bunun yansımasını Instagram’da da görmek mümkün. Ayrıca bir anda ev aletleri arasında çok popüler haline gelen Airfryer da listede yer buldu. Bunun haricinde Taylor Swift’ten Stranger Things’e kadar daha pek çok şey gündem olmayı başardı.

Instagram’da yılın en trend 10 hashtag’ini aşağıdan görebilirsiniz.