Türkiye’nin en sıcak yeri neresi? İşte 2024 yılında Türkiye’nin en sıcak yeri! Türkiye’nin en sıcak yeri neresi? İşte 2024 yılında Türkiye’nin en sıcak yeri!
İngiltere'deki seçimler İşçi Partisi'nin ezici zaferi ile sonuçlandı. Sandık çıkış anketlerine göre 650 üyeli Avam Kamarası'nın üyelerinin belirlendiği seçimlerde İşçi Partisi, 410 sandalyeye ulaşarak mecliste ezici bir çoğunluğa ulaştı. Başbakan Rishi Sunak liderliğindeki Muhafazakar Parti’nin sandalye sayısı ise 131’de kaldı.SANDALYE SAYISINI İKİ KATIN ÜZERİNE ÇIKARDI

Avam Kamarası'nda çoğunluk için 326 oy gerekiyordu. İşçi Partisi yaklaşık 5 sene önce yapılan genel seçimde 203 sandalye almıştı. Bu sonuçlara göre İşçi Partisi, 5 sene içinde sandalye sayısını iki katın üzerine çıkarmış olacak. İktidarı kaybeden Muhafazakar Parti'nin beş sene önceki sandalye sayısı 365'ti.

Muhafazakar Parti’nin Avam Kamarası’ndaki temsil oranı, 1830’lardan bu yana görülen en düşük seviyeye düşmüş olacak. Bu durumda sonuçlar, partinin modern tarihte karşı karşıya kaldığı en ağır yenilgi olarak kayıtlara geçecek ve İngiliz siyasetinde önemli değişikliklere neden olacak.