• BIST 108.508
 • Altın 153,730
 • Dolar 3,8505
 • Euro 4,5205

  İngilizlerden yardım

  02.12.2007 10:16
  Kuşadası'nda yaşayan İngilizler, şehit ailelerine yardım elini uzattı. Kuşadalı İngilizler, şehit ailelerine yardım için yemek düzenledi.
  İngilizlerden yardım
  İngilizlerden yardım İngilizlerden yardım İngilizlerden yardım

  Görele Turizm bünyesinde kurulan ve çoğunluğunu Kuşadası'na yerleşen İngilizler'in oluşturduğu Anglo Turkish Club tarafından Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Tur Otel'de gerçekleştirilen yemeğe İngiliz, İrlanda ve Galler uyruklu vatandaşlardan oluşan 100'e yakın yabancı katıldı. Giriş ücretinin 10 YTL olduğu gecede çeşitli yarışmalara katılan yabancılar, bir yandan da çekilişler ve açık artırmalar ile yardım miktarının artması için çalıştı. Yemekli geceden elde edilen gelir, Şehit Aileleri Derneği'ne bağışlanmak üzere Kaymakamlık Dernekler Bürosu'na teslim edilecek.

  Anglo Turkish Club'ü bünyesinde barındıran Görele Turizm'in sahibi Hüseyin Kahveci ile Anglo Turkish Club'ün İngiliz Komite Başkanı Robin Wilkinson, Kuşadası'nda yaşayan yabancıların hiçbir uyum sorunu çekmeden Kuşadası'nın ve Türkiye'nin sorunlarına ortak olmaya çalıştığını söyledi. Komite Başkanı Wilkinson, "Şehit haberlerini televizyonlardan izlerken kahroluyoruz. Bu durumda, kendi çocuklarımızı kaybetmiş gibi, içimizde acı hissediyoruz. Bu nedenle Kuşadası'nda yaşayan yabancılar olarak bir araya gelerek bu yemeği düzenledik. Buradan elde edeceğimiz geliri Şehit Aileleri Derneği'ne ulaştıracağız. Terörle mücadelede şehit olan askerlerin ailelerine yanlarında olduğumuzu hissettirmek için bu etkinliği gerçekleştirdik. Şehit aileleri bilsinler ki, Kuşadası'nda yaşayan İngilizler, İrlandalılar ve Gallerliler, onların acılarını yüreğinde hissediyor" dedi.
  kenthaber

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim