banner83

İncirde Kükürt Var Diyen Hakan Ülken, DSİ Suyunu Ucuzlatmayan Sn. Mustafa Savaş ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Sn. Fatma Köse

Değerli okuyucularım, yaklaşık 10 gündür Aydın ilindeyim. Vallahi haberlerden başım döndü inanılmaz skandal ifadeler var. Çiftçi 50 derece sıcakta ürün yetiştirmeye çalışıyor. Ürettiği malı ise kendini bilmez üst yöneticiler Aydın çiftçisini ve üreticisini perişan ediyorlar.

 

PERDE 1…

AYDIN TİCARET ODASI BAŞKANI HAKAN ÜLKEN

Aydın ili Ticaret Odası Başkanı, TOOB üyesi bu beyefendi aynı zamanda eşinin sahibi olduğu anlı şanlı bir sürü JEOTERMAL şirketlerinin laboratuar testlerini yapmakta bu yaptığı testleri yıllardan beri AYDIN İLİ ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜNE bedeli karşılığında hizmet vermekte.

Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken,

Aydın ilinde oturan herkes tarafından şikâyet edilen JEOTERMAL şirketlerine verdiği hizmetler karşılığında para kazanıyor iken bir anda İNCİR ÜZERİNDEN jeotermallerden şikâyet etme gereğini duymuş.

Burada Aydın halkının yıllardan beri JEOTERMALLERDEN şikâyeti var iken neden İNCİR ÜZERİNDEN şikâyette bulunmuş merak etmedik değil doğrusu.

Kendisine şunu soruyorum AYDIN İNSANININ İNCİR KADAR DEĞERİ YOK MU?

Acaba, JEOTERMAL ŞİRKETLERİ İLE Şirketinin LABARATUVAR SÖZLEŞMELERİ SONA MI ERDİ?

Gazeteci aklı bu işte, her şeyi sorguluyoruz.

Geçen hafta,

ozhan-sen-001.jpg

İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu üyesi Özhan Şen öyle bir açıklama yaptı ki bir anda Aydın ilinde gündem değişti.

VALİNİN, AYDIN AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNİN, AYDIN TİCARET ODASININ YÜZÜNE GERÇEĞİ ADETA HAYKIRDI.

Sn. Özhan Şen bu haykırışında diyor ki,

 

“İncirde sıfır olması gereken kükürt oranının yüzde 15'e çıktığını belirterek, kuru meyve ihracatının olumsuz etkilenmemesi için jeotermal enerji tesisi bulunan bölgelerde denetimlerin artırılmasını istedi. Jeotermal enerji üretimi sırasında zararlı minerallerin doğaya yayıldığını belirten İTB Yönetim Kurulu üyesi Özhan Şen, denetimler yapılmazsa kuru incir ihracatının risk altında olduğunu söyledi. Toplam incir alanlarının yüzde 73'üne sahip Aydın'da denetimler yapılmadığı için jeotermal enerji buharının ve sıcak suyun doğa ile derelere salındığını belirten Şen, "Bu buharın içindeki fosfor, kükürt gibi her türlü mineral de doğaya yayılıyor. İncirde kükürt ölçümü yapıldığında yüzde 15 çıkıyor. Oysa sıfır çıkması lazım. Denetim yapılmaması büyük sorun" diyor.

 

İncir üreticilerinin İZMİR TİCARET BORSASI üyesi Sn. Özhan Şen ve HAKAN ÜLKEN’e inanılmaz tepkileri var. Tabii AK Partinin “TURİST OMER GİBİ” ORTADA DOLAŞAN MİLLETVEKİLLERİNE DE.

 

Çok merak ediyorum seçimlerde destekledikleri Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’ Aydın Ak Parti Milletvekilleri ve jeotermalciler bu açıklamasına ne diyor?

 

Peki, şimdi ne olacak?

İşin perde arkasında başka oyunların olduğu söyleniyor.

 

BU BEYAN İLE SON ZAMANLAR DA İYİ ÜCRETE SATILAN İNCİR ÜRETİCİSİNİN MALININ ÜÇ ON PARAYA ÜRETİCİNİN ELİNDEN KAPMAK GİBİ BİR OYUN OLDUĞU SÖYLENİYOR.

 

VE OYUNA BİLEREK VEYA BİLMEYEREK GİREN HAKAN ÜLKEN’E ÇİFTÇİ ATEŞ PÜSKÜRÜYOR.

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNE VE AYDIN VALİSİNE DE TEPKİLİLER.

 

Beyler biz Aydın halkı olarak bu oyunu görüyoruz.

Kimse bizi kandırmaya çalışmasın.

 

Bu Günlerde Ankara’dan KÜKÜRT SALIMI İÇİN ÇEVRE BAKANLIĞI “Seyyar Kükürt Salımı Laboratuvarı” gönderdi.

 

Ama 1 haftadır Aydın ilinde ÇÜRÜK YUMURTA KOKUSU KÜKÜRT SALIMI JEOTERMALLERDEN YOK PEKİ NEDEN?

 

 

 

PERDE 2,

ÇİNELİ ÇİFTÇİLERİN DSİ’NİN YER ALTI SU ÜCRETİNE VE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA SAVAŞ’A TEPKİLER VAR

 

Mahalli İdareler seçimlerinde Aydın iline onlarca bakan geldi ve gittiler şu ana kadar gelip giden AK Parti milletvekilleri bu şehre ne katkıları ne oldu sıfır.

 

 

AYDIN SU ÜCRETLERİ,

Aydın seçimlerinde Sayın Özlem Çerçioğlu’nun suyu pahalıya sattığını ifade eden Sn Mustafa Savaş, nedense DSİ’nin elektrik ve diğer giderleri bahane ederek çiftçiyinin inim inlediğini görmüyor.

Kendisinin seçim bölgesi olan

cine-koyluler.jpg

Çine'nin Karakollar, Kahraman, Yolboyu, Cumalı, Özeren, Çaltı, Bucak, Altınova, Esentepe ve Kabataş Mahallelerinde geçimini çiftçilik ile sağlayan vatandaşlar DSİ'nin kendilerinden talep ettiği yeraltı su ücretini ödememek için imza toplamaya başladı.

 

Ve diyorlar ki,

DSİ BU SORMA VER PARASINI ,

ÖNCE SAYIN SAVAŞ İZAH ETSİN!

 

ÇİNE’DE arazilerini yeraltı suları ile sulayan çiftçiler, DSİ’nin kendilerinden talep ettiği yeraltı su ücretini ödemek istemiyorlar.

 

DSİ’nin hizmet vermediği halde talep ettiği ücretin haksız kazanç olduğunu ifade eden çiftçiler, yetkililerin bir an önce alınan bu karardan geri dönmesini istiyor.

 

SN. MUSTAFA SAVAŞ, senin iktidarının kontrolünde olan DSİ’ye emir ver de şu işi çözüversin.

 

 

PERDE 3,

CHP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI SAYIN FATMA KÖSE VE AYDIN CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI SN. AYŞE ÖZDEMİR İLE SOHBETİMİZ.

fatma-kose.jpg

 

CHP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI Sayın Fatma Köse ve Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Sayın Ayşe Özdemir ile sohbet etmek çok güzeldi. Bu sohbete Aydın KOSGEB eski Müdürü Turgut Gözen de eşlik etti.

Sayın Özlem Çerçioğlu’nun başarısının arkasında en önemli faktörlerden birisi Aydın kadın kolları başkanıdır. Bir de bürokratların başında gelen Genel Sekreter Sayın Ertuğrul Yamen ve Sn. Önder Yeğen’dir.

 

CHP’nin Türkiye’de KADIN KOLLARINI örgütleyen Sayın Fatma Köse Başkan Sayın Özlem Çerçioğlu’ndan söz ederken, “Özlem Hanım Türkiye de Kadının ne kadar başarılı olacağını bize göstermiştir. Ben de bunun için sık sık Aydın iline geliyorum. Çünkü Sayın Özlem Çerçioğlu’nun bu başarısını ve Aydın Kadın Kollarının başarısını yerinde görüyorum” dedi.

 

SAYIN EMİNE ERDOĞAN KONUSU,

Sevgili Okuyucularım Türkiye de Kadın Dayanışması mükemmel, uzun konuşmamızda %33 kadın kotasının hal edilmesi ancak partiler kanununun değişmesi ile olur dedi.

 

 BENDE NİYE BU KONUYU EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİYE GÖTÜRMÜYORSUN dediğimde vallahi düşünmedim dedi.

 

BUNUN ÜZERİNE SAYIN BAŞKAN, EMİNE ERDOĞAN Hanımefendiye mektup yazın o da bir kadın AK PARTİ’de kadınlar için ne kadar önemle uğraştığını biliyorum dedim ve karar verdik.

 

CHP KADIN KOLLARI Genel BAŞKANI olarak Sayın Emine Erdoğan’a mektup yazıp çaya gidecek.

 

Bu tatlı sohbet için kendilerine teşekkür ettim.

Bir dahaki sefere www.aydinpost.com da canlı yayın yapacağız.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

banner102