Yayın hayatına rekorlarla başlayan Kanal D’nin yeni dizisi “İnci Taneleri”, ikinci bölümüyle de yüksek izlenme oranlarına ulaştı ve reyting listesinin zirvesini sahiplendi!

Rıza Kocaoğlu (Nusret) ve Kubilay Aka’nın (Cihan) ilk kez seyirci karşısına çıktığı “İnci Taneleri”nin ikinci bölümü, AB kategorisinde 11.39 reyting ve 31.26 izlenme payı, 20+ABC1’de 12.57 reyting ve 28.85 izlenme payı, Tüm Kişiler’de de 10.69 reyting ve 25.11 izlenme payı elde ederek birinci oldu.

Dizinin aynı akşam ekrana gelen birinci bölüm özeti de Tüm Kişiler’de üçüncü, AB ve 20+ABC1 gruplarında ikinci sıraya yerleşti.

Dizinin ikinci bölümüne Hazar Ergüçlü’nün oynadığı Dilber karakterinin yeni dansı damga vurdu. Sincanlı Erkal’ın “Kim geliyor? Dilber geliyor!” anonsuyla sahneye çıkan Dilber'in dansı sosyal medyada yine çok konuşuldu.

SES GETİREN DİYALOGLAR

Dizinin bu bölümünde de çarpıcı diyaloglar dikkat çekti: ◊ “Kafesler, içinde yaşamayana normal geliyor... ◊ Eski sayfaları yakıyorum, küllerini havaya savurup, o küllerin altında dans ediyorum...

◊ Kader dediğimiz şey tercihlerimiz mi, yoksa yazılan mı? Yoksa her ikisi birden mi, hayat kılığında üstümüze gelen?”, ◊ Size kazandırmayan her hamle, öfkeyi büyütür içinizde...

100 izleyiciden 25’i ‘İnci Taneleri’ dedi

Öte yandan Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu konuyla ilgili şu yazıyı kaleme aldı: Yeni başlayan bir dizi, yarışma veya programın ilk bölüm reytingleri için televizyon dünyasının en yaygın söylemi şudur:

“İlk bölümün reyting başarısı ya da başarısızlığı tanıtıma bağlıdır, ikinci bölüm ve sonrasındaki yükseliş veya düşüşün tek sorumlusu yapımın kendisidir.”

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp başrolünde oynadığı BKM dizisi ‘İnci Taneleri’nin Kanal D’deki ilk bölümün reyting ölçümü yapılan üç kulvarda da birinci oldu.

Hazar Ergüçlü’nün ‘Dilber dansı’yla Türkiye gündemine oturan ‘İnci Taneleri’nin ikinci bölümü de üç kulvarda reyting birincisi çıktı.

Total seyircide ilk bölümün reytingi 8.84’tü, ikinci hafta bu reyting yüzde 20 artışla 10.69’a çıktı. Dizinin AB seyircisi de arttı. İlk hafta 9.59 olan reyting ikinci hafta yüzde 18 artışla 11.39’a yükseldi. Doğal olarak aynı başarı 20+ABC1’de söz konusuydu. İlk bölümün 10.74 olan reytingi ikinci bölümde 12.57 oldu.

Sosyal medyada kimin ne yazdığı ne söylediği değil, televizyon izleyicisinin tercihi önemli. Perşembe akşamı televizyon karşısına geçen 100 kişiden 25’i ‘İnci Taneleri’ni izledi.