Cildinizde zamanla kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümü daha belirgin hale gelir. Yüzünüzdeki çizgiler yaşınızı her zaman ele verir. Cildinizin kırışmasını önlemek ve her zaman genç kalmasını sağlamak için doğal cilt bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Zeytinyağı kırışıklıklar üzerinde en etkili olan doğal yağlar arasında yer alıyor. A, D, K ve E gibi çeşitli vitaminler açısından zengin olan zeytinyağı cilt hücrelerini yenileyerek erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıyor.

Cildinin erken yaşlanmasını ve kırışıklık görünümünü hiç kimse istemez. Cildinizin yaşlanmaması için cilt bariyerini güçlendirip, hücrelerinizi canlı tutmanız gerekir. Zeytinyağı da tam olarak kırışıklık karşıtı bakım yapmak isteyenler için mucizevi özellikler taşır. Zeytinyağının sağlığa ve cilde sayısız faydası bulunur.

İşte zeytinyağının cilde faydaları...

ZEYTİNYAĞININ CİLDE FAYDALARI

İran'daki protestolarda ölü sayısı 76'ya yükseldi İran'daki protestolarda ölü sayısı 76'ya yükseldi
  • Zeytinyağı cildi yumuşatır.
  • Güneşin zararlı etkileriyle birlikte meydana gelen lekeleri ortadan kaldırır.
  • Sivilce tedavisine doğal çözümdür.
  • Ciltteki yağ ve kiri derinlemesine temizler.
  • Gözeneklerin tıkanma sorununu ortadan kaldırır.
  • Zeytinyağı göz altı şişkinliğini giderir.
  • Ayakların dinlenmesini ve ter probleminin ortadan kalkmasını sağlar.
  • Zeytinyağı hücreleri yeniler ve onarır.

ZEYTİNYAĞI CİLDİ NEMLENDİRİR

ZEYTİNYAĞI CİLDİ NEMLENDİRİR 

Zeytinyağı, düzenli kullanıldığında cilt için doğal bir nemlendirici görevi görür. Cilt gün içerisinde nemini kaybedebilir.

Nemsiz bir ciltte kuruluk, pul pul dökülme ve kırışıklık gibi cilt sorunları ortaya çıkar. Zeytinyağı, cildinizi yumuşak, pürüzsüz ve nemli tutmaya yardımcı olan nemlendirici özelliklere sahiptir.

Zeytinyağı cildin derinliklerine kadar nüfuz ederek doğal sebum üretimine katkıda bulunur. Böylece cildiniz her an nemli kalabilir. Temiz cildinize birkaç damla zeytinyağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

CİLDİN ERKEN YAŞLANMASINI ÖNLER

CİLDİN ERKEN YAŞLANMASINI ÖNLER 

Yaşınız ilerledikçe cildinizdeki kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Yaşlandıkça, cildiniz kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Ancak zeytinyağını cilt bakım rutininize ekleyerek yaşlanma belirtilerine karşı savaş açabilirsiniz.

Zeytinyağında bulunan güçlü bir antioksidan olan E vitamini, cildin dolgun ve nemli kalmasına yardımcı olan yeni cilt hücrelerinin gelişmesine yardımcı olur.

Ayrıca cildi sıkılaştırarak daha dolgun görünmesini sağlar. Zeytinyağında bulunan tekli doymamış yağ asitleri cildinizi canlandırır ve genç kalmasını sağlar. Zeytinyağını biraz ısıtın ve ardından temiz yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak sürün. Bunu her gece yatmadan önce yapın.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KOYU HALKALARI GİDERİR

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KOYU HALKALARI GİDERİR 

Zeytinyağı cildi aydınlatma görevi görür. Ciltteki ton eşitsizliklerini gidererek lekelerin görünümünü en aza indirir. Göz çevrenizdeki koyu halkalardan şikayetçiyseniz zeytinyağı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zeytinyağı, cildinizi aydınlatmaya ve koyu lekeleri gidermeye yardımcı olan polifenoller, E vitamini ve fitosteroller içerir.

Zeytinyağı ayrıca göz çevresindeki hassas cildi besler ve ince çizgileri yumuşatır. Gözlerinizin altına biraz zeytinyağı sürün ve yatmadan önce birkaç dakika hafifçe masaj yapın.

Uyandığınızda yüzünüzü ılık su ile durulayın. Her gece yatmadan önce göz çevreniz için zeytinyağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz.