• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  İlk reprodüksiyon sergisi

  07.05.2008 10:05
  Nazilli'de ilk kez açılan ve ilköğretim okulu öğrencilerinin çalışmalarının yeraldığı "Reprodüksiyon Sergisi" büyük beğeni topladı.
  İlk reprodüksiyon sergisi
  İlk reprodüksiyon sergisi İlk reprodüksiyon sergisi İlk reprodüksiyon sergisi

  Kaymakam Caner Yıldız ve Belediye Başkanı Aytekin Kaplan'ın birlikte açtıkları sergiyi yüzlerce kişi gezdi.
  Nazilli Lütfi Selek Kültür Merkezi'nde, İlçe Kaymakamı Caner Yıldız ve Beldiye Başkanı Aytekin Kaplan tarafından açılışı yapılan sergiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan ve çok sayıda davetli destek verdi. Serginin açılmasını sağlayan Müşerref Gündoğdu İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Aylin Ertekin, sergi açılışında yaptığı konuşmada, Nazilli'de bir ilki gerçekleºtirmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Ertekin, "Sergimiz konusu itibarı ile Nazilli'de açılan ilk reprodüksiyon sergisi
  özelliğini taşıyor. Öğrencilerim gerçekten çok büyük bir sevgiyle resimlerini yaptılar. Toplumun beğenisinin ikinci planda tutulduğu, sanat için sanatın yapıldığı resimlerde öğrencilerimi bu sebepten dolayı çok daha üretken buldum. Taşıma merkezli bir okul olmamıza rağmen geçen yıl bu okula tayinim çıktığında bırakın sergi açmayı derslerde bile sıkıntı çekeceğimi düşünürken, yakın tarihimizin ressamları, yeniler grubu olarak bildiğimiz Cumhuriyetin ikinci kuşak sanatçılarının yanında; dünyaya mal olmuş
  Pisasco, Van Gogh gibi ressamları da ele alarak bin 800'lü yılların resimlerine de hayat verdi öğrencilerim. Ve böylece 'Bazen görmek için iki gözden fazlası gerekir' diye yola çıktık. Ve 80 soyut çalışmamızla bu sergi açılışımıza noktayı koyduk" dedi.
  Açılışı gerçekleştiren Kaymakam Caner Yıldız "Nazillimizde, hele hele bir İlköğretim Okulu tarafından ilk kez reprodüksiyon sergisinin açılışı beni çok sevindirdi ve de çok duygulandırdı. Sanatın her türlüsü toplumumuz için çok önemlidir. Okullarımızda tüm öğrencilerimizi yeteneklerine göre sanata yöneltmeliyiz. Sanat, toplumları ayakta tutan bir olgudur. Ben bunun için bu serginin açılışında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve bu resimleri yapan tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyorum" dedi.
  Sergide 5 ve 7 yaşlarındaki küçük sanatçılar, eserlerinin başında bekleyerek tanıtımını yaptılar. Serginin hafta sonuna kadar açık kalacağı bildirildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim