Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ikramiyelerinde olası artışla ilgili önemli adımların atılacağını duyurdu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ikramiyelerinde artışla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Işıkhan, emeklilerin endişe etmemesi gerektiğini vurgulayarak, hükümetin ve Cumhurbaşkanı'nın emeklilerin yanında olduğunu belirtti.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı ile bir araya gelerek konuyu görüşeceklerini ve emekli ikramiyelerine ilişkin gerekli değerlendirmeleri yapacaklarını ifade etti. Bu değerlendirmelerin ardından Cumhurbaşkanı'nın talimatları doğrultusunda gerekli adımların atılacağını söyledi. Işıkhan, hükümetin bu konuda hazır olduğunu ve çalışmalara kısa sürede başlayabileceklerini belirtti.

Gelen zam sonrasında emekli ikramiyesine ilişkin tartışmalar gündeme geldi. Uzmanlar, emeklilerin heyecanla beklediği ikramiyeler için konuşulan zam formülünün detaylarını açıkladılar. Konuyla ilgili merak edilenleri Yeminli Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram,  değerlendirdi.

Bayram, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Daha önce emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri yapılmıyordu. Geçtiğimiz yıl emekli ikramiyesi 2 bin TL olarak belirlendi ve EYT’den emekli olanlar da bu ikramiyeyi aldılar. Şu anda 2 bin TL olan ikramiyelerin güncellenmesi gerekiyor." Ben, emekli ikramiyelerinin en az %50 artışla 3 bin TL’ye çıkmasını bekliyorum. dedi