• BIST 110.248
 • Altın 155,602
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  İki yakayı birleştirecek proje

  20.01.2008 20:51
  Kuşadası’na bağlı Güzelçamlı Beldesi’nde yapılması planlanan liman, marina ve gümrük kapısı için son aşamaya gelindi.
  İki yakayı birleştirecek proje
  İki yakayı birleştirecek proje İki yakayı birleştirecek proje İki yakayı birleştirecek proje

  Kuşadası"na bağlı Güzelçamlı Beldesi"nde yapılması planlanan liman, marina ve gümrük kapısı için son aşamaya gelindi. Ulaştırma Bakanlığı"ndan onayı alınan liman ve marina, gümrük kapısı için Genelkurmay"ın izni bekleniyor.
  Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, liman yapılması için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirterek, ÇED raporu alınan ve zemin etüd çalışması yapılan projenin İstanbul Teknik Üniversite tarafından hazırlandığını ve sadece gümrük kapısı açılması için Genelkurmaydan onay beklediklerini söyledi.

  Güzelçamlı'da mevcut balıkçı barınağının bulunduğu bölge için hazırlanan projede, 200 yat kapasiteli marina ve feribotların yanaşacağı 3 iskeleli limandan oluştuğunu anlatan Belediye Başkanı Bayaözlü, 45 trilyon keşif bedelli limanın inşası için Avrupa Birliği"ne hibe yardımı talebinde bulunduklarını kaydetti.

  Liman projesinin Ege"nin iki yakasını birleştireceğini anlatan Bayaözlü, “Sisam adasının Pitagorion belediyesi ile anlaşma yaptık. Ortak proje sonucu günde 3 kez karşılıklı feribot seferi yapılacak. Liman, marina ve gümrük kapısının hayata geçmesi ile beldemize ekonomik ve sosyal canlılık gelecek” dedi.

  Bu arada, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Güzelçamlı"ya yapılması planlanan liman için Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü ile birlikte Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım"la görüştüklerini açıkladı.

  Limanın Güzelçamlı Beldesi"ne hayat vereceğini anlatan Erdem, Bakan Yıldırım"ın da projeye çok sıcak ve olumlu yaklaştığını ve bu konuda Ulaştırma Bakanlığı"ndan gerekli onayın alındığını söyledi.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim