• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  İki kadının hikayesi

  11.09.2009 23:15
  Ece Vahapoğlu’nun Doğan Kitap’tan çıkan modern sunucu Esin’le türbanlı kız Kübra’nın ilişkisini konu aldığı “Öteki” adlı kitabı çok tartışılacak.
  İki kadının hikayesi
  İki kadının hikayesi İki kadının hikayesi İki kadının hikayesi

  TV"lerde sunuculuk yapan Ece Vahapoğlu"nun “Öteki” adlı kitabı, Amerika"da eğitim gördükleri üniversitede tanışan, yıllar sonra İstanbul"da tekrar karşılaştıklarında dost olup birbirlerini yakından tanıyan, hayli parlak bir kariyere sahip, başarılı ve modern sunucu Esin ile babasının şirketinde yöneticilik yapan, İslami değerlere sıkı sıkıya bağlı türbanlı kız Kübra"nın öyküsünü konu alıyor. Evliliğinde mutsuz Esin"le yönetici Kübra"nın "yakınlaşmasının" anlatıldığı kitap, birbirlerinin dünyalarını merak eden iki arkadaşın arasında kurulan sıra dışı duygusal bağ, aşk, ihanet, önyargılar, din, cinsellik, tabular ve bastırılmış duygular üzerine örülü.

  Bir kızla öpüştün mü

  Ece Vahapoğlu"nun Doğan Kitap"tan çıkan “Öteki” kitabında iki kadının “daha önce tanımadığı duyguları yaşadığı” bölümü anlatan satırlar şöyle:

  “Bir kızla öpüştün mü hiç?”
  Kübra irkildi. Beklemediği bir soruydu. Esin"in dini hayata dair meraklarına alışkındı, ama böyle bir konunun dile getirilmesinden tedirgin olmuştu.
  “Ha... hayır” diyebildi.
  Esin bakışlarını kaydırdı, muzipce ama biraz da davetkâr bir tavırla tavana doğru baktı.
  “Hımm... Ben de hiç denemedim. Hemcinsinle öpüşmek nasıl bir duygu acaba?”
  Neler söylüyordu Esin böyle!
  Kübra"yı ateş bastı. Belki de hayatında ilk kez duygularından korkuyordu. Vicdan azabıyla karışık bir utanç içindeydi. Esin"in tenini hissetmek, nefesini duymak, yanına uzanmak istiyordu.
  Onu istiyordu...
  Bu düşüncelerinden dolayı kaç gece uykusu kaçmıştı. Ama o masumca sevmek istiyordu. Kimseler bilmeden... Esin bile bilmesin. Utanıyordu çünkü. Hürriyet

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim