• BIST 103.781
 • Altın 271,381
 • Dolar 5,7505
 • Euro 6,3344

  İddialara yanıt verdi

  11.04.2009 16:23
  Bahçeli: Sorunumuzu kendi aramızda çözeriz
  İddialara yanıt verdi
  İddialara yanıt verdi İddialara yanıt verdi İddialara yanıt verdi

  Genel Başkanlığa aday olmaya hazırlanan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın "Tüzük gereği Devlet Bahçeli yeniden aday olamaz" sözlerine, Devlet Bahçeli, Parti genel merkezinde yapılan İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı'nın açılışında cevap verdi. Bahçeli, Aydın'ın sözleri için, "Biz bir aileyiz, ne sorunumuz varsa kendi aramızda çözeriz." dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Koray Aydın"ın kendisine yönelik tüzük gereği bu yıl yapılacak Kurultay"a aday olamayacağına yönelik sözlerine “Herhangi bir sorun varsa başka zeminlerde, başka odaklarla işbirliği içinde olmaya gerek yok. Herkes Büyük Kurultay"a davetlidir ve orada her şey görüşülür. Sorunumuzu kendi aramızda çözeriz” yanıtını verdi. Bahçeli Ermenistan sınır kapısının açılması tartışmalarını “Karabağ"ı bir bataklığa sürükleyecek herhangi bir tasarrufu MHP"nin kabulü mümkün değil” şeklinde değerlendirdi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 29 Mart seçimlerinde seçilen belediye başkanları ve il başkanlarını Parti Genel Merkezi"nde topladı. Toplantının açılışında konuşan Bahçeli, MHP"nin 29 Mart seçimlerine bütün seçim çevrelerinde katıldığını ve bu demokratik yarışta Türkiye"nin tamamına, ilkelerini, duruşunu, projelerini ve adaylarını tanıtma fırsatı bulduğunu söyledi. İktidarı seçim yarışında “demokratik ahlaka uymayan hukuk dışı uygulamalar” içinde olmakla suçlayan Bahçeli, “Seçim sonunda yaşayacağı kayıpları fark eden Adalet ve Kalkınma Partisi, hükümette olmanın bütün imkanlarını kendi başarısı için seferber etmiş ve bu kirli oyun kamuoyunun gözü önünde alenen gerçekleşmiştir” dedi. Hükümetin elindeki imkanları terk etmemek için her türlü yasal ve yasal olmayan girişimleri meşru görerek seçime girdiğini savunan Bahçeli, şunları söyledi:

  “Yaklaşık 21 ay önce ve çok büyük bir oy desteği ile ikinci defa milletimizden yetki alan Adalet ve Kalkınma Partisi, rekor sayılacak bir süre içinde çok büyük bir kayba uğramıştır. Başta Milliyetçi Hareket Partisi olmak üzere muhalefetin tamamı az veya çok bir yükseliş yaşamıştır. Bu sonuç bundan sonraki siyasi gelişmeler için çok önemli olacak, vatandaş desteği azalmaya başlayan iktidar partisinin diğer partileri dikkate almayan başına buyruk kararları, bu tutumunu değiştirmediği sürece daha da tartışılır hale gelecektir.”

  “BELEDİYE BAŞKAN SAYIMIZI YÜZDE 100 ARTIRDIK”

  MHP"nin seçimden alnının akıyla çıktığını, il genel meclisi üyeliklerindeki oy oranını yüzde 16.1"e yükselttiğini kaydeden Bahçeli, “Bu teveccüh ile 1 büyükşehir belediyesi, 10 il merkezi, 130 ilçe, 343 belde olmak üzere toplam 483 belediye MHP"nin değerli adaylarının yönetimine emanet edilmiştir. Bu seçimlere girerken partimizin yönetiminde 3 il, 67 ilçe ve 173 belde olmak üzere toplam 243 belediye başkanımız vardı” dedi. MHP"nin belediye başkanlığı sayısını yüzde 100 oranında artırdığına işaret eden Bahçeli, yine de sonuçların bir seçim zaferi olarak yorumlanamayacağını kaydetti. Bahçeli, “Bütün imkanlarını kendisi için kullanmış iktidara karşı ulaşılan bu neticeyi hafife almanın verilen mücadeleyi küçümsemenin, köstek olmanın ve hiçbir katkı sağlamadan ortaya sanal başarı çıtaları koyarak bunları aşamadığımızı söylemenin insaf, ahlak ve siyasetle ilgisi yoktur. Bu itham ve eleştirileri her şeyden önce partimizin başarısı için yüreğini, emeğini ve ailesinin rızkını ortaya koymuş onbinlerce dava arkadaşıma yapılan saygısızlık olarak değerlendiriyorum” diye konuştu.

  “HÜKÜMETTEN BEKLENTİMİZ KAVGA İLE TÜRKİYE"NİN YÖNETİLEMEYECEĞİNİ ANLAMIŞ OLMASI”

  Yaşanan gelişmelerin önümüzdeki günlerde Türkiye"nin yıllardır biriken sorunlarının daha da ağırlaşacağını ortaya koyduğunu kaydeden Bahçeli, “Türkiye"yi tek başına idare eden siyasi iktidarın yanlış teşhisleri, ürkek ve kısır dünya görüşü, teslimiyetçi anlayışı, ülkemizi tam bir dar boğazın eşiğine kadar getirmiştir” dedi. Artık seçimlerin geride kaldığını, seçilen yerel yöneticilere büyük görevler düştüğünü söyleyen Bahçeli, “Her arkadaşımızın yüklendiği sorumluluğu sonuna kadar başarıyla taşıyacağına ve kendisine bağlanan umutları hiç aklından çıkarmadan kutlu hizmet yolunda, önündeki süreyi en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum. Bu noktada, Hükümet'ten de beklentimiz ve ümidimiz kavga, dayatma ve inat ile artık Türkiye'nin yönetilemeyeceğini anlamış olması, Milliyetçi Hareketin milli hassasiyetlerde ve hizmet yarışında sağduyu, kucaklaşma ve destek çağrılarına olumlu cevap vermesidir.” diye konuştu.

  KORAY AYDIN"A YANIT

  Bahçeli gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. Koray Aydın"ın geçen hafta yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Bahçeli şöyle konuştu:

  "MHP yönetiminde, milletvekilliğinde ve bakanlık sorumluluğunda bulunan bir kardeşimizin bazı partilerin iç çekişmelerine özenerek MHP'nin yükselen başarısını gölgelemeye veya hukuki tartışma zeminine çekmeye hakkı olmadığını düşünüyorum. Biz bir aileyiz ve ne sorunumuz varsa kendi aramızda çözeriz. 9. Büyük Kurultay sürecine girdik. İl ve ilçe kongrelerimiz ve ardından kurultayımız yapılacak. Herhangi bir sorun varsa başka zeminlerde, başka odaklarla işbirliği içinde olmaya gerek yok. Ülkücü hareketin sağduyusuna, milliyetçi ülkücü idarenin şaşmaz iradesine saygılı olmak lazımdır. Bu iradenin tecelli ettiği yer de büyük kurultayımızdır. Herkes oraya davetlidir

  Hürriyet

  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim