İstanbul'da korkutan deprem! İstanbul'da korkutan deprem!
Horoz Lojistik’in 80. yılı vesilesiyle küratörlüğünü Sanatatak kurucusu eleştirmen Ayşegül Sönmez’in üstlendiği “Time is LOVE; Bir Dünya Gezisi Sahnesi”, 6 Ocak Cuma günü Ortaköy Kethüda Hamamı’nda ziyarete açıldı. 

Aralarında Ömer Uluç, Murat Tosyalı, Cihat Burak, Seçkin Pirim, Erdağ Aksel, Esra Gülmen, Charles Fréger, :mentalKLINIK, Mahmut Celayir, Cengiz Tekin’in yer aldığı 34 sanatçı ve oluşumun katıldığı çağdaş sanat sergisi;  en hassas kavram zaman ve yolculuğu, sanatçıların gözüyle sorgulatırken ziyaretçilerine de kendi zamanlarını keşfetmeleri için bir platform sağlıyor.

Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, “Kültür sanatın etrafında ortak dilimizi pekiştirmeyi hayal ettik ve sevgili arkadaşım sanat eleştirmeni ve eğitmeni Ayşegül Sönmez ile birlikte “Time is LOVE; Bir Dünya Gezisi Sahnesi”ni kurguladık.  Mimar Sinan’ın 500 yıldır kamusal hizmet veren Ortaköy Kethüda Hamamı’nda 34 sanatçının 40’tan fazla işiyle tüm ziyaretçilerimiz için ilerici bir eylem olarak ‘’Ruhun Zamanı ‘’ üzerine düşünme fırsatı tasarlamaya çalıştık. Zaman; miktar ve mesafeyle beraber lojistik alanında en çok kullanılan kavramdır… Serginin oluşma sürecinde beyin fırtınası yaparken her ne kadar miktar ve mesafe kadar göreceli olsa da zamanı anlamlandırmakta hepimizin daha çok zorlandığını fark ettik. ‘’Carpe diem ‘’ anda kalmak dönemimizin mottosu olmuştu ama bence anımızın geçmiş hafıza deneyimlerimizi ve gelecek ön görülerimizi, endişe ve ümitlerimizden bağımsızlaştıramayız. Sergimiz de sahnemiz de bunun peşinde, zamanın ruhunu yakalamanın değil, ruhun zamanı üzerine düşünüyor. Çünkü zamanın ruhunu yakalamak fırsatçılık olabilir. Ruhun zamanını yakalayabilmek ise sizi öncü yapabilir…  “Time is LOVE; Bir Dünya Gezisi Sahnesi’ni gezen herkesin tüm zamanları ama en çok kendi zamanını yakalamasını ve onu hiç bırakmamasını dilerim” dedi.