Midelerinde uyuşturucu taşıyan şüpheliler adliyede Midelerinde uyuşturucu taşıyan şüpheliler adliyede
İbn-i Sina, tam bin yıl önceden yazdığı kitabında tümörün belirtileriyle ilgili 3 bilgiye dikkat çekti. Söz konusu belirtilerin bir bölümünün özel duyularla (görme ve dokunma) organların görüntüsünden ya da kıvamından belli olabileceğini aktaran İbn-i Sina, ödem ve tümör belirtileriyle ilgili bilgiler paylaştı. İşte detaylar…

İbn-i Sina asırlar öncesinden tümör belirtileriyle ilgili 3 bilgiyi paylaştı. Belirtilerin bir kısmının özel duyularla anlaşılabileceğini açıklayan İbn-i Sina, pek çok hastalıkta cilt rengi, ısısı ve sertliği gibi durumların teşhisi daha da kolaylaştırdığını aktardı.

İBN-İ SİNA'YA GÖRE TÜMÖR VE ÖDEMLERLE İLGİLİ BELİRTİLER

İbn-i Sina, asırlar öncesinden birçok sağlık problemine doğal çözümlerle şifa bulunabileceğini gösterdi. İbn-i Sina'nın önerdiği çözümler, günümüzde uzmanlar tarafından da tavsiye edilebiliyor.

Tümör ve ödemlerle ilgili belirtilere de değinen İbn-i Sina, ilgili hastalıkların erken teşhis edilebileceğini gösterdi. 

Bu sayede rahatsız hisseden kişiler, erken müdahale edilebilmesi için uzman bir doktora başvurabilirler. İşte İbn-i Sina'nın tümör ve ödemlerle ilgili bahsettiği belirtiler;

Pek çok hastalıkta erken teşhis oldukça önemli oluyor. İbn-i Sina'da asırlar öncesinden erken teşhisin önemine işaret ediyor. 

Sağlık problemleri yaşayanların ilgili hastalıklarının daha kalıcı sonuçlar bırakmaması için erken teşhis tespiti yaptırması gerekiyor. Bu nedenle uzman bir doktora danışmaları gerekiyor.